• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 115
   کد: 217761
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح کرد؛

   الزام شهرداری به تخصیص 100 درصدی اعتبارات حاشیه شهر در 1401

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: در بودجه 1401 علاوه بر اینکه 30 درصد اعتبارات عمرانی به حاشیه شهر تعلق پیدا می‌کند، شاهد تخصیص 100 درصدی آن‌ها هم خواهیم بود؛ اقدامی که بی‌شک گام ارزنده‌ای در جهت تحرک توسعه و تامین زیرساخت‌های حاشیه شهر است.
   الزام شهرداری به تخصیص 100 درصدی اعتبارات حاشیه شهر در 1401

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، سیدابراهیم علیزاده با اشاره به نشست‌های «پای حرف مردم» که به صورت هفتگی در مساجد حاشیه شهر و محلات کم‌برخوردار برگزار می‌شود، اظهارکرد: در این پهنه‌ها، متاسفانه زیرساخت‌های شهری کامل نشده و نیازهای اساسی و اولیه‌ای همچون آسفالت معابر، جدول‌گذاری و پیاده‌روسازی به شدت مورد نیاز است.

   علیزاده با بیان اینکه درکنار پرداختن به چنین اقداماتی، رویکرد و نگاه مدیریت شهری، تعریف پروژه‌های زیرساختی در حاشیه شهر هم هست، گفت: برهمین اساس، به حوزه فنی و عمرانی شهرداری تاکید شده تا موضوع آسفالت معابر جدی‌تر گرفته شود تا حداقل نیازهای عمرانی حاشیه شهر برطرف گردد.

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به مشکل کمبود قیر، افزود: مدیریت شهری پیگیری‌های لازم را در این بحث خواهد داشت ولی از زمانی که قیر در بورس عرضه شده، نیازمند نقدینگی بالایی برای تامین آن هستیم.

   علیزاده با اشاره به تنگناهای مالی و محدودیت منابع شهرداری مشهد، تصریح کرد: امیدواریم با اجرایی شدن مصوبه اخیر شورای شهر، مبنی بر تخفیف بهای خدمات شهری (25 درصد در سطح شهر و 40 درصد در حوزه‌های درآمدی 4 و 5) به مناسبت دهه مبارک فجر، ضمن پاسخگویی مطلوب و مناسب به شهروندان و برخورداری آنها از تسهیلات مناسب، آورده نقدی خوبی هم نصیب شهرداری شود و بتوانیم هزینه‌های شهری را پوشش دهیم.

   وی گفت: براساس آخرین صحبت‌هایی که با شهردار داشته‌ایم، در بودجه 1401 علاوه بر اینکه 30 درصد اعتبارات عمرانی به حاشیه شهر تعلق پیدا می‌کند، تخصیص 100 درصدی آن را هم خواهیم داشت؛ اقدامی که بی‌شک گام ارزنده‌ای در جهت تحرک توسعه و تامین زیرساخت‌های حاشیه شهر است.

   علیزاده در ادامه با تاکید بر لزوم مشارکت شهروندان در اداره بهتر شهر، تصریح کرد: «شهرداری» نهادی مردم‌محور است و زمانی می‌توان پروژه‌ها را تحقق بخشید که شاهد مشارکت حداکثری مردم در موضوعات مختلفی چون ارائه پیشنهادات و پرداخت حق و حقوقات و عوارض شهری باشیم؛ این همراهی موجب خواهد شد تا اتفاقات خوبی در شهر امام‌رضا(ع) رقم بخورد.
    

   تعداد بازدید: 115
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2135    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,632
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد