• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 100
   کد: 217750
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   مشارکت مردمی؛ جلوه اصلی حل مسائل شهری/ ساخت سالن ورزشی و فضای سبز در "قُرقی" به همت ساکنان

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: مشارکت مردمی، جلوه اصلی و نسخه شفابخش حل مسائل شهری در حوزه‌های مختلف است.
   مشارکت مردمی؛ جلوه اصلی حل مسائل شهری/ ساخت سالن ورزشی و فضای سبز در قرقی به همت ساکنان

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، حجت‌الاسلام حسن منصوریان در حاشیه بازدید از مسجد جامع «شهرک قُرقی»، اظهارکرد: جلوه اصلی حل مسائل شهری، «مشارکت مردم» یا همان «مردم برای مردم» و تحقق مفهوم «مردم‌‌یاری» است.

   وی با بیان اینکه این نسخه شفابخش مسائل اجتماعی و فرهنگی شهر، در گستره محله، منطقه و شهر می‌تواند کارکردهای خوبی داشته باشد، گفت: بضاعت دستگاه‌های اجرایی همچون شهرداری برای ارتقاء و ایجاد سرانه‌های فرهنگی و حل مسائل اجتماعی و ناهنجاری‌ها، محدود بوده و بعضا کفاف برای پاسخگویی به تمامی نیازهای شهر را نمی‌دهد.

   حجت‌الاسلام منصوریان تصریح کرد: در چنین شرایطی، همت مردم، گروه‌های جهادی و تشکل‌های دغدغه‌مند اتفاقات بسیار خوبی را در سطح محلات و مناطق رقم می‌زند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: جلوه مشارکت مردمی، همان گروه‌های جهادی و هیات امناء مساجد و هیئات مذهبی فعال با رویکرد اجتماعی است.

   حجت‌الاسلام منصوریان گفت: اگر چنین رویکردی حاکم باشد، مسائل محلات از قبیل کمبود سرانه‌های فرهنگی و سالن‌های ورزشی و کتابخانه‌ها و ... با نقش‌آفرینی ساکنان در فرآیند ساخت، تامین زمین و یا مطالبه‌گری برطرف شده و مدیریت شهری با سرعت بیشتری اجرای پروژه‌ها را دنبال می‌کند.

   وی با بیان اینکه چنین رویکرد و نگاهی را به وضوع در شهرک قرقی شاهد هستیم، تصریح کرد: مشارکت مردمی در این شهرک‌، بسیار بالاتر از سایر محلات و مناطق شهری است؛ ساکنان قرقی حتی در تعریض معابر هم نقش‌آفرینی بسیار حائز اهمیتی داشته و اتفاقات خوبی رقم زده‌اند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با تقدیر از دغدغه‌مندی ساکنان شهرک قرقی در مسائل اجتماعی، درکنار مسائل کالبدی و شهری، گفت: به همت ساکنان، ساخت واحدهای مسکونی ویژه زوج‌های جوان در دستورکار قرار گرفته تا در سال‌های اول زندگی، کمک‌حال آنها باشد.

   حجت‌الاسلام منصوریان افزود: اگر بنای بافت اجتماعی محل بر مشارکت و نقش‌آفرینی مردمی باشد، مدیریت شهری هم به شکل ویژه‌تری می‌تواند امور محله و منطقه را پیش ببرد و منابع را در پروژه‌های مختلف هزینه کند.

   وی با اشاره به اعلام آمادگی ساکنان شهرک قرقی مبنی بر اختصاص زمین برای ساخت سالن ورزشی و فضای سبز، گفت: با همت و مشارکت مردم و نقش‌آفرینی مدیریت شهری، در ماه‌های آتی شاهد خبرهای خوبی از شهرک قرقی و افزایش سرانه‌ها در این بافت خواهیم بود.

   تعداد بازدید: 100
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1650    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,147
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد