• شنبه،31 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 69
   کد: 217683
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر:

   تا پایان سال بیمه تاکسیران‌های غیر فعال حذف می‌شود/ تاکسیران‌های فاقد بیمه مشمول مزایای حمایتی دولت می‌شوند

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر گفت: دولت تاکسیران‌هایی که از بیمه استفاده می‌کنند ولی در این شغل فعالیت ندارند را شناسایی کرده و آن‌ها را شمول بیمه و یارانه 50 درصدی دولت خارج کند.
    تا پایان سال بیمه تاکسیران‌های غیر فعال حذف می‌شود/ تاکسیران‌های فاقد بیمه مشمول مزایای حمایتی دولت می‌شوند

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، ایمان فرهمندی در گفت‌و‌گویی پیرامون بیمه تاکسیران‌ها اظهار کرد: یکی از مسائل و مشکلاتی که تاکسیران‌های شهر طی سالیان متوالی با آن درگیر هستند، بحث بیمه تامین اجتماعی است.
   وی افزود: درسنوات گذشته دولت با ایجاد ظرفیتی، تعدادی از تاکسیران‌های که در آن ایام مشغول به فعالیت بودند را در نظام بیمه رانندگان، مشمول بیمه تامین اجتماعی کرد.
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بیان کرد: در این نظام بیمه‌ای، 50 درصد حق بیمه را رانندگان پرداخت کرده و 50 درصد را دولت یارانه داده و کمک می‌کرد، ولی بیش از 10 سال است که این فهرست‌ها بروز نشده و برخی از افراد از شغل تاکسیرانی خارج و افراد جدیدی به این شغل اضافه شدند که بیمه نبوده و طی این مدت نیز بیمه نشده‌اند.
   فرهمندی خبر داد: دولت اخیرا بررسی‌هایی را از طریق وزارت کشور آغاز کرده تا افرادی که از این بیمه استفاده می‌کنند ولی در این شغل فعالیت ندارند را شناسایی کرده و آن‌ها را شمول بیمه و یارانه 50 درصدی دولت خارج کند.
   وی اضافه کرد: در ادامه متناسب با تعداد نفراتی که از این لیست خارج شوند، تاکسیران‌های فعال و فاقد بیمه حمایتی دولت، به لیست اضافه و جایگزین می‌گردند.
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری فرآیند شناسایی و رسیدگی به شکایات تاکسی‌ران‌هایی که حذف می‌شوند به اتمام برسد و هم زمان تاکسیران‌های جدید اضافه و مشمول بیمه تامین اجتماعی و یارانه دولت در این بخش شوند.
   فرهمندی تصریح کرد: بر اساس برآوردها قریب به 90 درصد تاکسیران‌های شهر مشهد از بیمه بهره‌مند هستند و طی سال‌ها حدود 10 درصد این آمار تغییر کرده است.
   وی با اعلام اینکه تنها 10 درصد از تاکسی‌ران‌ها بیمه نیستند، گفت: امیدواریم متناسب با فرآیندی که فعال شده، در یک بازه زمانی قابل قبول تمامی تاکسیران‌های مشمول بیمه شده و از مزایای حمایتی دولت در بخش بیمه و تامین اجتماعی استفاده کنند.

   تعداد بازدید: 69
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1370    بازدید کنندگان دیروز: 11743    کل بازدید ها : 7,673,888
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد