• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 61
   کد: 217672
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در آغاز بیستمین جلسه علنی شورا:

   میدان شهدا؛ میعادگاه دلدادگان و امت ولایی/ منتقدان «انصاف» را در اظهارات خود مدنظر قرار دهند

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: به برکت شهداء، ظرفیت فرهنگی و معنوی عظیم دیگری به نام «مقبره‌الشهداء» به میدان شهدا افزوده شد تا میعادگاه دلدادگان و امت ولایی باشد
   میدان شهدا؛ میعادگاه دلدادگان و امت ولایی/ منتقدان «انصاف» را در اظهارات خود مدنظر قرار دهند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن موحدیان در آغاز بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ضمن تقدیر و تشکر از ابتکار و درایت مدیریت شهری و شورای ششم برای برنامه‌ریزی و سیاستگذاری تدفین شهدا گمنام در «میدان شهدا»، اظهارکرد: میدان شهدا برای شهروندان مشهدی، یادآور خاطرات انقلابی و مبارزات مجاهدانه است و با دفن 3 شهید گمنام، این میدان به معنای واقعی، «میدان شهدا» شد.

   وی افزود: به برکت شهداء، ظرفیت فرهنگی و معنوی عظیم دیگری به نام «مقبره‌الشهداء» به میدان شهدا افزوده شد تا میعادگاه دلدادگان و امت ولایی باشد.

   موحدیان در ادامه با قدردانی از حضور پرشور شهروندان مشهدی در مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهدا، گفت: امیدواریم همه ما و به‌ویژه منتقدان در اظهارات و بیانات خود، انصاف را مدنظر قرار داده و براساس آن گام برداریم.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس اشاره به سالروز غرق شدن کشتی سانچی، تصریح کرد: در روزهای اخیر، سالگرد حادثه تلخ هواپیمای اوکراین را هم داشتیم که به بازماندگان این دو رخداد متاثرکننده تسلیت عرض می‌نماییم و یاد و خاطره درگذشتگان را گرامی می‌داریم.

   19 دی‌ماه سال 1356، آغاز خیزش مردم قم علیه حکومت پهلوی، دیگر مناسبتی بود که موحدیان در این جلسه به آن پرداخت و گفت: پس از توهین گستاخانه به ساحت مرجعیت و رهبری، مردم عزیز «قم» در حمایت از مرجعیت و امام راحل(ره) به میدان آمدند و انزجار خود از دستگاه طاغوت را ابراز داشتند.

   موحدیان با بیان اینکه 40 روز پس از این قیام خونین، موج گسترده اعتراضات در شهرهای مختلف کشور، به‌ویژه مشهدمقدس شکل گرفت، افزود: سرانجام با همین اعتراضات در کمتر از 14 ماه، طومار خاندان پهلوی در هم پیچیده شد؛ یاد و خاطره شهداء «قیام 19 دی‌ماه» و دیگر شهدای انقلاب را گرامی می‌داریم.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در ادامه با اشاره به 22 دی‌ماه، سالروز قتل «امیر کبیر»، از او به‌عنوان شخصیتی بزرگ و اثرگذار در تاریخ ایران یاد کرد و گفت: ساخت ایران مدرن، به‌ویژه در حوزه ایجاد زیرساخت‌های کشور را مرهون تلاش‌های این مرد بزرگ و اندیشمند می‌دانیم.

   موحدیان اظهارکرد: از جمله خصوصیات امیر کبیر، مبارزه با فساد بود که شخصیت وی را در تاریخ ماندگار و مانا کرد؛ امیدواریم با همین روحیه به مسائل و مشکلات فائق بیاییم.
    

   تعداد بازدید: 61
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2054    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,551
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد