• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 251
   کد: 217563
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد؛

   سیاست‌های شورای ششم پیرامون بودجه 1401 شهرداری/ لایحه بودجه 1401، پایان‌ دی‌ماه به شورای اسلامی شهر تقدیم می‌شود

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: لایحه بودجه 1401 در موعد مقرر، که 30 دی‌ماه است، به شورای شهر تقدیم می‌شود تا در جلسات تخصصی و کمیسیون‌ها مورد پایش و بررسی قرار گیرد.
   سیاست‌های شورای ششم پیرامون بودجه 1401 شهرداری/ لایحه بودجه 1401، پایان‌ دی‌ماه به شورای اسلامی شهر تقدیم می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی در گفتگویی به تشریح رویکردها و سیاست‌های شورای شهر پیرامون بودجه 1401 شهرداری پرداخت و اظهارکرد: بودجه سال آینده باید یک بودجه تعاملی باشد، به‌نحوی که ارتباط موثری بین برنامه میان‌مدت و بودجه شاهد باشیم.

   وی با تاکید بر اینکه در بودجه 1401 شهرداری سیاست‌های کلانی چون بیانیه گام دوم انقلاب و اسناد بالادستی سیاست‌های شورای ششم، اثرات خود را نشان دهد، گفت: در این بودجه، ضمن تعریف پروژه‌های زیرساختی و اختصاص حداقل 30 درصد بودجه شهرداری به مناطق حاشیه شهر، هوشمندسازی در بسیاری از فرآیندها، به‌ویژه فرآیندهای رو به شهروند و بازنگری فرآیندها و کوتاه‌کردن بروکراسی‌های اداری نیز باید مدنظر قرار گیرد.

   حسامی افزود: در این بودجه، نگاه خاصی به نیازهای مردم، به‌ویژه در سطح مناطق، محلات و نواحی باید داشت و اولویت‌های شهروندان در حوزه نیازهای شهری احصاء شود.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: بودجه 1401 باید بودجه‌ای منطقی و برنامه‌ای باشد که به صورت مستمر مورد بازنگری قرار گیرد؛ این بودجه باید کمترین انحراف با عملکرد داشته باشد و ارتباط معناداری بین برنامه و بودجه شاهد باشیم.

   حسامی با بیان اینکه رصد داده‌ها در مسیر اجرای برنامه و بودجه 1401 باید رصد منطقی و براساس آمار صحیح باشد، گفت: در این بودجه به هیچ وجه، پروژه‌های فاقد منابع مالی و مطالعات را شروع نخواهیم کرد؛ در گذشته بسیاری از پروژه‌ها بدون مطالعه و پیش‌بینی منابع بوده که سبب می‌شود پروژه اجرایی نشده و یا انحراف زیادی بین بودجه و عملکرد داشته باشیم.

   وی افزود: امیدواریم لایحه بودجه 1401 در موعد مقرر که 30 دی‌ماه است، به شورای اسلامی شهر تقدیم شود تا در جلسات تخصصی و کمیسیون‌ها بتوانیم به آن رسیدگی کنیم.

   تعداد بازدید: 251
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1939    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,436
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد