• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 112
   کد: 217397
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸
   عضو شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   بهره‌گیری از ظرفیت نخبگانی حاشیه شهر ضروری است

   عضو شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: بهره‌گیری از ظرفیت نخبگانی حاشیه شهر، امر ضروری است و از این بدنه باید در عرصه مدیریتی هم بهره‌ بگیریم و همین افراد که ساکنان بومی حاشیه شهر هستند، مطالبه‌گری کنند.
   بهره‌گیری از ظرفیت نخبگانی حاشیه شهر ضروری است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، غلامحسین صاحبی در نشست نشست مردمی که در مسجد حجت‌المهدی(عج) پیرامون سیاست‌های شورای شهر برای کاهش نابرابری‌های اجتماعی برگزار شد، اظهارکرد: عمده اعضای شورای شهر مشهدمقدس در این دوره، از کارکنان شهرداری بوده و اشراف خوبی نسبت به عملکردها و سیاست‌های مدیریت شهری در ادوار گذشته دارند.

   وی با بیان اینکه در ۴ دهه گذشته، رویکرد مدیریت شهری نسبت به حاشیه شهر مثبت نبوده و طرح‌های توسعه شهر را به سمت غرب برده‌اند، گفت: برخی از مدیران شهری در ادوار گذشته بر این باور بودند که هزینه کردن اعتبارات شهری در مناطق حاشیه شهر، اشکال شرعی دارد؛ حال با کدام دلیل، مشخص نیست.

   صاحبی افزود: آنها معتقد بودند درآمد شهرداری از سایر مناطق را نباید در حاشیه شهر هزینه کرد چراکه شهرداری درآمدی از این پهنه‌ها ندارد.

   عضو شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه از شوراهای چهارم و پنجم زیردستی‌های مناسبی برای حاشیه شهر داریم، تصریح کرد: برهمین اساس، معطلی بخاطر نبود طرح‌های مختلف در مناطق کم‌برخوردار قابل توجیه نیست و مسائل را باید طبق طرح‌های قبلی پیش ببریم.

   صاحبی حضور سرمایه‌گذار در حاشیه شهر را مستلزم تسهیلگری دانست و گفت: مصوبات بازآفرینی خوبی ویژه حاشیه شهر داریم که ساکنان درصورت نوسازی منازل خود می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه و تخفیفات شهرداری بهره‌مند شوند.

   وی افزود: علاوه‌ بر مسائل یاد شده، مادامی که شبکه معابر حاشیه شهر درست نباشد و گره‌های ترافیکی داشته باشیم، سرمایه‌گذار هم در حاشیه شهر حضور پیدا نمی‌کند.

   صاحبی در ادامه، بهره‌گیری از ظرفیت نخبگانی حاشیه شهر را امر ضروری دانست و گفت: از این بدنه باید در عرصه مدیریتی هم بهره‌ بگیریم و همین افراد که ساکنان بومی حاشیه شهر هستند، مطالبه‌گری کنند.

   صاحبی با تاکید بر لزوم تغییر ساختارها در بحث ساماندهی حاشیه شهر، افزود: در این زمینه نیازمند «سازمان اجرایی حاشیه شهر» هستیم تا تمام دستگاه‌ها پاسخگو باشند و بتوانیم اعتبارات ملی داشته باشیم.

   تعداد بازدید: 112
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2123    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,620
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد