• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 235
   کد: 217396
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   ساماندهی حاشیه شهر؛ مستلزم نقش‌آفرینی سمن‌ها در کنار دستگاه‌های دولتی

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: ارتقاء عملکرد و کارایی اقدامات در حاشیه شهر، مستلزم نقش‌آفرینی سمن‌ها و تشکل‌های مردمی در کنار دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی است.
   ساماندهی حاشیه شهر؛ مستلزم نقش‌آفرینی سمن‌ها در کنار دستگاه‌های دولتی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ایمان فرهمندی در نشست مردمی که در مسجد حجت‌المهدی(عج) پیرامون سیاست‌های شورای شهر برای کاهش نابرابری‌های اجتماعی برگزار شد، اظهارکرد: در مواجه با حاشیه شهر، دو رویکرد اساسی داریم؛ نخست اینکه همه نهادها و متولیان در مقیاس شهری و کشوری باید پای کار بیایند و دوم اینکه اصلاح شرایط در این بافت‌‎ها، مستلزم مشارکت و حضور مردمی است.

   وی افزود: وقتی با نگاه دولتی نسبت به ساماندهی حاشیه شهر اقدام می‌شود، پول و سرمایه صرف می‌شود ولی اقدامات، از راندمان و کارایی لازم برخوردار نیستند چراکه مشکلی از مشکلات مردم و ساکنان را حل نمی‌کند.

   فرهمندی با تاکید بر لزوم نقش‌آفرینی سمن‌ها و تشکل‌های مردمی در کنار دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی، گفت: در چنین شرایطی می‌توان به سرانجام کارها امیدوار بود و شورای ششم سعی کرده به این رویکرد و نگاه «مردم‌محوری» جامه عمل بپوشاند.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: پروژه‌های 10 میلیاردتومانی پیش‌ران توسعه محلات هدف بازآفرینی، مصداق بارز این نگاه است که در تعامل با مردم، نیازها و ضرورت‌های محلات شناسایی می‌شود.

   فرهمندی با بیان اینکه شورای ششم خود را ملزم به رسیدگی ویژه به حاشیه شهر می‌داند، گفت: اگر در این شورا، کمیسیون عمران و حمل‌‎ونقل داریم، درواقع بخش مهمی از فعالیت‌های کمیسیون عمران و حمل‌ونقل باید معطوف به حاشیه شهر باشد.

   وی توسعه حاشیه شهر و سرمایه‌گذاری در این بافت‌ را مشروط به ارتقاء سطح دسترسی‌های این مناطق دانست و ادامه داد: برهمین اساس به شهرداری مشهد تکلیف کرده‌ایم که از محل اعتبارات پیش‌بینی شده برای تحصیل حریم و بازگشایی معابر، نسبت به تسهیل دسترسی‌ها اقدام کند و اولویت تملک را به تملک اراضی به منظور بازگشایی معابر اصلی منشعب از بزرگراه شهیدبابانظر و صدمتری اختصاص دهد.

   فرهمندی گفت: شورای ششم، الگوی اولویت‌بندی را اصلاح کرد و شناسایی ضرورت‌های بازگشایی معابر از سطح دفاتر تسهیلگری فراتر رفت چراکه این دفاتر نگاه محلی دارند.

   وی خاطرنشان کرد: ساماندهی حاشیه شهر مشهد اقدامی نیست که ظرف 4 یا 5 سال انجام شود؛ در این خصوص نیازمند همت همه دستگاه‌ها و نهادها و بازگشایی معابر هستیم تا ظرفیت اقتصادی به سمت این پهنه‌ها بیاید.

   تعداد بازدید: 235
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2072    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,569
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد