• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 68
   کد: 217388
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸
   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد؛

   اعتبار 200میلیون تومانی برای کارآفرینی در حاشیه شهر

   در شهرک‌های شهید رجایی و شهید باهنر، ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به موضوع اشتغال و کارآفرینی اختصاص می‌یابد تا علاوه بر مسائل عمرانی و کالبدی شهر، به مسائل اجتماعی هم توجه کرده باشیم.
   اعتبار 200میلیون تومانی برای کارآفرینی در هر محله حاشیه شهر

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، فاطمه سلیمی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در اولین نشست از سلسله نشست‌های «پای‌حرف‌مردم» در مسجد امام سجاد(ع) شهرک شهیدرجایی اظهار کرد: اعضای شورا در تخصیص اعتبارات کنار مردم هستند و از حق آن ها دفاع می کنند، تصریح کرد: شورا در کنار مردم است تا از حق حاشیه شهر دفاع و بتواند مشکلات این مناطق را حل کند. حاشیه شهر برای شورای ششم اهمیت موضوعی دارد و ما هم از شهرداری در این زمینه مطالبه داریم و هم از دیگر سازمان هایی که متولی امور شهر هستند و باید در حاشیه شهر کار کنند.
   فاطمه سلیمی با اشاره به تعیین تکلیف بخشی از اعتبار پروژه های زودبازده در اصلاح بودجه1400 گفت: پروژه های 10میلیاردی دوساله است و در شورا سیاست گذاری شد تا با نظر خود مردم پروژه ها مشخص شود. البته در این منطقه 200میلیون تومان هم در شهرک شهیدرجایی و شهیدباهنر برای اشتغال و کارآفرینی مصوب شد تا علاوه بر مسائل عمرانی و کالبدی شهر، به مسائل اجتماعی هم توجه کرده باشیم.
   وی ادامه داد: ساخت فضای سبز در این منطقه مشکل است. چون زمینی برای تملک وجود ندارد و پیداکردن زمین مناسب برای این کار سخت است. البته ساخت بوستان های بزرگ مقیاس در این محله تأثیری در سرانه فضای سبز مردم ندارد و نیاز است که در اینجا بوستان های کوچک در نقاط مختلف محله ساخته شود.
   سلیمی تصریح کرد: امسال اولین بار، نقشه پراکندگی تملکات شهرداری تهیه می شود تا بدانیم 150میلیارد تومان اعتبار در چه نقاطی هزینه می شود.
   عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد از طرح در دست بررسی شورا برای تسهیل دریافت تجاری دائم خبر داد و افزود: درباره تبدیل تجاری موقت به دائم هم در شورای اسلامی شهر طرحی در دست بررسی است که مالکان تجاری، مبلغ تجاری دائم را به صورت قسطی و شبیه اجاره به شرط تملیک به شهرداری پرداخت کنند تا این مشکل مشهد هم حل شود.

   تعداد بازدید: 68
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2038    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,535
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد