• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 55
   کد: 217371
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
   با هدف تبادل تجربیات و بهره‌گیری از نظرات؛

   نشست روسای ادوار شورای شهر مشهد برگزار شد

   نشست رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهدمقدس با روسای ادوار شورای شهر مشهد با هدف انتقال تجربیات در جهت رشد و اعتلای مشهدالرضا(ع) برگزار شد.
   نشست روسای ادوار شورای شهر مشهد برگزار شد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، نشست رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با روسای ادوار شورای شهر برگزار شد؛ در این جلسه، علاوه‌بر حسن موحدیان، رئیس شورای شهر مشهدمقدس، محسن انتظاری هروی و محمدکمال سرویها، روسای دوره چهارم شورا، عباس شیرمحمدی و محمد طباطبایی یزدی روسای دوره سوم شورای شهر مشهد حضور داشتند.

   این نشست حول 8 محور صورت گرفت که از جمله آن می‌توان به خطوط مترو و حمل و نقل ریلی، حاشیه شهر، ترافیک هسته مرکزی شهر، بافت منطقه ثامن، انتقال پادگان‌ها، درآمدهای پایدار شهری و اقتصاد شهر مبتنی بر زائر، طرح‌های جامع و تفضیلی، آلودگی شهر مشهد و فضای سبز اشاره کرد.

   در ابتدای این نشست، موحدیان ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی»، اظهارکرد: شورای ششم شهر مشهد به صورت تخصصی کار خود را آغاز کرده و این موضوع باعث تسریع فعالیت‌ها نیز شده است.

   وی با بیان اینکه شورای ششم، تیمی جوان، با انگیزه و علاقه‌مند به کار است، ادامه داد: با تمام نکات مثبتی که وجود دارد اما هنوز در ابتدای مسیر هستیم و نیازمند ثبات کامل در شهرداری.

   رئیس شورای شهر مشهد مقدس بیان کرد: در دوره ششم شورای شهر، به دلیل اهمیت موضوع ورزش‌وجوانان و همچنین اهمیت ورزش عمومی و سلامت مردم، کمیسیون ویژه ورزش و جوانان را ایجاد کردیم.

   موحدیان افزود: همچنین کمیسیون امور بانوان نیز در این دوره اضافه شد چراکه بانوان، نیمی از جمعیت شهر را تشکیل می‌دهند و برنامه‌ریزی و توجه به این قشر اهمیت ویژه‌ای دارد؛ از این رو در حال ایجاد فضای مخصوص بانوان در پارک‌های بزرگ شهر هستیم.

   وی با توجه به اهمیت موضوع حاشیه شهر، عنوان کرد: ایجاد شهرک مهرگان اتفاق خوبی برای شهر بود اما سایر روستاهای چسبیده به مشهد که با جمعیت بالا، مشکلاتی را ایجاد کرده است؛ در این راستا قدم‌هایی برداشته شده که از جمله آن می‌توان به تصویب 30 درصد بودجه شهرداری و 100 درصد تخصیص آن به حاشیه شهر اشاره کرد.

   رئیس شورای شهر مشهد مقدس در خصوص قطارشهری نیز گفت: سعی ما بر این است که در این 4 سال، ایستگاه پایانه مسافربری را با خطوط ریلی به ایستگاه میدان شهدا متصل کنیم تا حداقل 3 خط به یکدیگر مرتبط شود و دسترسی‌های شهری به حرم مطهر رضوی به حداکثر برسد.

   موحدیان برگزاری چنین جلساتی را بسیار سازنده دانست و از ادامه‌دار بودن آنها خبرداد.

   در ادامه این نشست نیز سید ابراهیم علیزاده و حسن کریم‌دادی از اعضای شورای شهر مشهد موضوعاتی را مطرح کردند.

   همچنین روسای ادوار شورای شهر مشهد به طرح مسائلی چون حضور بخش خصوصی در پروژه‌ها، اهمیت طرح جامع مشهد، برنامه‌ریزی مدون برای پروژه‌های حاشیه شهر، استفاده از تجربه تهران در خصوص شهر ری، توجه به تعداد پرسنل و حجم شهرداری، تعامل مثبت با دولت در راستای جهش ملی مسکن، تسهیل در صدور پروانه ساختمانی و عرضه مایحتاج عمومی مردم اشاره کردند.

   تعداد بازدید: 55
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1753    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,250
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد