• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 165
   کد: 217362
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷
   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   تدوین اصلاح بودجه سال 1400 با محوریت حاشیه شهر و مسائل اجتماعی و فرهنگی

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: لایحه اصلاح بودجه سال 1400 شهرداری مشهد با محوریت توجه به مناطق حاشیه شهر و مسائل اجتماعی و فرهنگی و هوشمندسازی درحال بررسی و تدوین است.
   تدوین اصلاح بودجه سال 1400 با محوریت حاشیه شهر و مسائل اجتماعی و فرهنگی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی در گفتگویی با اشاره به آغاز فرآیند بررسی لایحه اصلاح بودجه سال 1400 شهرداری، اظهارکرد: این لایحه که ابتدای آذرماه به شورای شهر تقدیم شده، پس از بررسی اولیه در کمیسیون تلفیق، جهت بررسی جامع‌تر به کمیسیون‌های تخصصی شورا ارجاع داده شده است؛ این لایحه در کمیسیون‌های تخصصی با نگاه‌های مدنظر شورای ششم درحال بررسی است و سرانجام در کمیسیون تلفیق نهایی می‌شود.

   وی گفت: توجه به حاشیه شهر و مناطق کم‌برخوردار، نگاه ویژه شورای ششم نسبت به اصلاح بودجه سال 1400 شهرداری است؛ در لایحه اصلاح بودجه برخی پروژه‌ها حذف و پروژه‌های جدید اضافه شده و لذا این لایحه در کمیسیون‌های فنی و تخصصی با نگاه ویژه به زیرساخت‌ها در این مناطق درحال پیگیری است.

   حسامی ضمن ابراز خرسندی از روند بررسی لایحه، افزود: براساس نگاه شورای ششم، 30 درصد از اعتبارات سال 1400 و به ویژه بودجه سال آینده به پهنه‌های حاشیه شهر اختصاص می‌یابد؛ در اصلاح بودجه امسال 280 میلیاردتومان برای پروژه‌های زودبازده پیش‌ران توسعه در محلات هدف بازآفرینی و حاشیه شهر درنظر گرفته شده و مابقی اعتبار مدنظر نیز در بودجه سال 1401 دیده می‌شود.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از نگاه ویژه شورای شهر نسبت به موضوعاتی چون هوشمندسازی، مسائل فرهنگی و اجتماعی و ... در اصلاح بودجه سال 1400 شهرداری سخن گفت و اظهارکرد: با توجه به زمان محدود پیش‌ رو تا پایان سال جاری، باید نگاهی منطقی نسبت به اصلاح بودجه داشته باشیم

   حسامی از رشد منابع پایدار در بودجه سال 1400 شهرداری مشهد خبرداد و گفت: این رشد مورد تاکید کمیسیون بودجه و در بخش منابع، حوزه‌های درآمدی پایدار هم برای شورای ششم بسیار حائز اهمیت است.

   وی افزود: شورای شهر و روسای کمیسیون‌های تخصصی حین بررسی فرآیند اصلاح بودجه سال 1400، سیاست‌های کلان شورای شهر برای تدوین بودجه سال 1401 را نیز به معاونت‌های تخصصی و شهردار اعلام می‌کنند.

   تعداد بازدید: 165
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1748    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,245
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد