• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 202
   کد: 217352
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶
   در نشست هم اندیشی فعالان قرآنی با کارگروه فرهنگ و هنر شورای اسلامی شهر مشهد عنوان شد؛

   تدوین برنامه عملیاتی برای حمایت از موسسات و تولیدات معارف قرآنی

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان در ابتدای سال آینده، گفت: از موسسات و محافل فعال قرآنی تقاضا داریم برنامه های خود را برای استقبال باشکوه ماه رمضان ارائه داده تا با همکاری شهرداری به صورت عملیاتی به اجراء در آوریم.
   تدوین برنامه عملیاتی برای حمایت از موسسات و تولیدات معارف قرآنی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان‌عسکری، در دیدار با فعالان قرآنی، ضمن اشاره به واگذاری فرهنگسرای قرآن و عترت در دوره قبل شورای شهر، اظهارکرد: این کار فرصت اقدامات عملیاتی یک فرهنگسرای تخصصی در حوزه قرآن و عترت را از جامعه قرآنی گرفته و یکی از چالش‌های پیش روی توسعه معارف قرآنی است.

   طهوریان عسکری در خصوص ارتباط نظام مدیریت شهری با حوزه قرآنی، گفت: در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد با داشتن معاونت قرآن و عترت، مجموعه‌ای تخصصی در دولت که متولی این حوزه است، وجود دارد اما با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری به منتخبان شوراها که شهر را دارای دو کالبد فیزیکی و روح می دانند و فرهنگ را به مثابه روح شهر معرفی می‌نمایند، پس نظام مدیریت شهری نباید به این حوزه بی‌توجه باشد.

   ظرفیت تمامی نهادها و دستگاه‌های دولتی از جمله امور مساجد، حوزه علمیه، آستان قدس، اوقاف، آموزش و پرورش، آموزش عالی و ... برای ترویج و توسعه معارف قرآنی، روان‌خوانی و روخوانی آن باید در کنار نظام مدیریت شهری تجمیع شده و تحول قرآنی در شهر ایجاد کنیم.

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: خادمان و پیشکسوتان قرآن باید به‌عنوان متخصصان این حوزه، مدیریت شهری را در فراهم نمودن توسعه فرهنگ مجاور بودن با یک امام معصوم(ع) و شهرنشینی بر اساس سبک دینی و قرآنی همراهی نموده تا با همکاری یکدیگر بتوانیم یک بسته برنامه عملیاتی برای حمایت از موسسات، محافل و تولیدات معارف قرآنی تدوین نماییم.

   طهوریان عسکری با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان در ابتدای سال آینده گفت: از موسسات و مجالس و محافل فعال قرآنی تقاضا داریم برنامه های خود را برای این ماه، تهیه، تدوین و ارائه داده تا با همکاری شهرداری به صورت عملیاتی در ماه رمضان به اجراء در آوریم.

   تعداد بازدید: 202
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1783    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,280
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد