• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 250
   کد: 217328
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   آموزش و تقویت فرهنگ ایمنی؛ راهکاری مهم برای مقابله با بحران‌ها

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: یکی از نکات مهم در بحث مقابله با حوادث تقویت فرهنگ ایمنی و پیشگیری از حوادث و همچنین ارائه آموزش‌های همگانی لازم در جهت ایجاد و ارتقاء آمادگی افراد در برابر حوادث غیرمترقبه و نحوه مواجه شهروندان با آن، در زمان وقوع است.
   آموزش و تقویت فرهنگ ایمنی؛ راهکاری مهم برای مقابله با بحران‌ها

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمید ضمیری در گفتگویی با اشاره به سالروز وقوع زلزله بم و گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان این حادثه دردناک، اظهارکرد: در بحث مقابله با حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی، اقدامات اساسی در حوزه‌های مختلف باید انجام شود.

   وی با تاکید بر اینکه در گام نخست باید به طبیعت احترام بگذاریم و مداخلات در طبیعت را به حداقل برسانیم، گفت: از ساخت‌وساز در بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین ارتفاعات باید اجتناب شود و حفاظت از پوشش گیاهی و عدم تولید گازهای گلخانه‌ای را مدنظر داشت.

   ضمیری افزود: از سوی دیگر، در زمینه «محیط انسان‌ساخت» هم باید یکسری اقدامات ایمنی را رعایت کنیم؛ از جمله این اقدامات می‌توان به رعایت استانداردهای مقرر در ساخت‌وساز و بهره‌گیری از ظرفیت مهندسان باتجربه و مورد تایید اشاره نمود.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس استفاده از مصالح مرغوب و باکیفیت، به‌کارگیری فناوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید، سبک‌سازی و صنعتی‌سازی ساختمان‌ها و رعایت مباحث 3 و 22 مقررات ملی ساختمان را هم ضروری دانست.

   ضمیری با بیان اینکه در زمینه تاسیسات مختلف اعم از آب، برق، گاز، فاضلاب و ... باید از مواد و مصالح مناسب و اتصالات مقاوم و قابل انعطاف بهره گرفت تا در مقابل تنش‌های ناشی از زلزه و حریق ایمن باشند، تصریح کرد: از جمله دیگر روش‌های نوین لازم در صنعت ساختمان می‌توان به استفاده از سیستم خوداطفاء، نصب پله فرار و ... اشاره داشت.

   وی یکی از نکات مهم در بحث مقابله با حوادث را تقویت فرهنگ «ایمنی و پیشگیری از حوادث» و همچنین ارائه آموزش‌های همگانی لازم در جهت ایجاد و ارتقاء آمادگی افراد در برابر حوادث غیرمترقبه و نحوه مواجه شهروندان با آن، در زمان وقوع عنوان کرد. 

   تعداد بازدید: 250
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2092    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,589
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد