• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 208
   کد: 217301
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   ایمن‌سازی پل‌های عابر پیاده و زیباسازی آ‌نها، مدنظر شهرداری باشد

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شهرداری علاوه‌بر ایمن‌سازی تردد شهروندان از روی پل‌های عایر پیاده و حذف زواید خطرساز، باید نسبت به آماده نمودن و زیباسازی این پل‌ها برای استقبال از بهار نیز اقدام کند.
   بازدید از پل‌های عابر پیاده

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ایمان فرهمندی در حاشیه بازدید از پل‌های عابر پیاده بولوار وکیل‌آباد با بیان اینکه تردد عابران پیاده و ترویج فرهنگ پیاده‌روی به عنوان یک مد حمل‌ونقلی، مورد توجه شورای ششم است، اظهارکرد: این رویکرد از دو بعد مدنظر است و باید زیرساخت‌های لازم در این حوزه را فراهم آوریم؛ نخست اینکه مانع از آلودگی هوا می‌شود و دوم اینکه سلامت و نشاط اجتماعی را ارتقاء می‌بخشد.

   وی افزود: اشکالات و نقایصی در خدمات پل‌های عابر پیاده راستای بولوار وکیل‌آباد وجود داشت و درخواست‌های مردمی نیز مطرح شده بود که برهمین اساس بازدید امروز در برنامه قرار گرفت و کیفیت پل‌ها، دسترسی‌ها، خدمات پله‌های برقی و آسانسور و ... بررسی و تذکرات لازم به شهرداری داده شد.

   فرهمندی با بیان اینکه مشابه این بازدید از سایر نقاط سطح شهر نیز خواهیم داشت، گفت: یکی از مهمترین تذکراتی که در این بازدید داده شد، ایمن‌سازی تردد مردم از روی پل‌ها و حذف زوایدی بود که احتمال بروز آسیب برای عابران را افزایش می‌داد.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با تاکید بر لزوم آماده‌سازی و زیباسازی پل‌های عابر پیاده و آسانسور و پله‌برقی‌های آن برای استقبال از بهار 1401، تصریح کرد: در این بازدید از شهرداری خواسته شد تا نسبت به نصب ریل‌های دوچرخه روی پله‌های ثابت پل‌های عابر پیاده نیز اقدام نماید.

   فرهمندی افزود: نصب پله‌برقی برای پل‌های عابر پیاده از دو جنبه توجیه ندارد؛ نخست هزینه بالای نگهداری و تعمیرات و دیگری مصرف برق؛ برهمین اساس امروز بیشتر نگاه مدیریت شهری تجهیز پل‌های عابر پیاده با آسانسور بوده چراکه برای معلولان و توانیابان و سالمندان نیز قابل استفاده است.

   وی پل‌های عابر پیاده را فرصت بسیار خوبی برای استفاده بخش خصوصی دانست و گفت: در بحث تعمیر و نگهداری این پل‌ها می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی بهره گرفت و از سوی دیگر بستر خوبی برای درآمدزایی است؛ از فعالان این حوزه و علاقه‌مندان، نسبت به استفاده از ظرفیت پل‌های عابر پیاده دعوت می‌کنیم.

   تعداد بازدید: 208
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1919    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,416
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد