• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 161
   کد: 217278
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲
   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در نشست هم‌اندیشی شورای عالی استان‌ها مطرح کرد؛

   نقش موثر شورای عالی استان‌ها در سیاست‌های راهبردی کشور/ مطالبه برای بازنگری در بودجه ۱۴۰۱

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: در سال جاری به دلیل تنگناهای اقتصادی، در بودجه ۱۴۰۱ با کاهش چشمگیر سهم شهرداری‌ها مواجه شدیم که این مسئله ما را در سال‌های آتی با بحران‌های جدی مواجه می‌سازد و نیازمند بازنگری است.
   نقش موثر شورای عالی استان‌ها در سیاست‌های راهبردی کشور/ مطالبه برای بازنگری در بودجه ۱۴۰۱

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، موسی الرضا حاجی‌بگلو در نشست هم‌اندیشی شورای عالی استان‌ها که عصر امروز در تالار شهر مشهد برگزار شده بود، اظهار کرد: ماه دی، ماه بصیرت و حماسه بوده که برای ما تاریخ ساز است؛ همزمانی برگزاری گردهمایی را با این ایام تاریخ‌ساز در مشهدمقدس که جهانشهر برکت و کرامت است را مایه مباهات می‌دانیم.

   وی افزود: در اندیشه فاطمی که منشاء ارزش‌های اصیل اسلامی است، مسئله دفاع از جایگاه امامت و ولایت به عنوان یک وظیفه اجتماعی و یک تکلیف الهی در جامعه مورد توجه قرار گرفته است.

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: گردهم آمدیم تا از خود بپرسیم تا چه اندازه توانسته‌ایم در راستای تحقق اهداف والای شورای عالی استان‌ها و نقشه راه ترسیم شده برای این نهاد، گام برداریم؛ شکی نیست که هنوز راه طولانی و پرفراز و نشیبی پیش رو داریم.

   وی با اعلام اینکه درصدد هستیم تا با هم‌اندیشی، ظرفیت‌ها و جایگاه والای شوراها را ارتقا داده و از این موقعیت در راستای اعتلای ایران اسلامی بهره گیریم، گفت: در سال جاری به دلیل تنگناهای اقتصادی که در کشورمان به وجود آمد، در بودجه ۱۴۰۱ با کاهش چشمگیر سهم شهرداری‌ها مواجه شدیم که این مسئله ما را در سال‌های آتی با بحران‌های جدی مواجه می‌سازد.

   رئیس شورای اسلامی شهرستان مشهد گفت: این در حالی است که بند ۵ ماده ۸۸ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را موظف کرده که نسخه‌ای از پیش‌نویس لوایح برنامه‌های توسعه بودجه عمومی کشور و استان‌ها را پس از تهیه در اختیار شورای عالی استان‌ها قرار دهد و این شورا پیشنهادهای اصلاحی خود را در این مورد اعلام کند.

   وی ادامه داد: این ماده قانونی نشان از اقتدار این شورا و جایگاه عالی رتبه آن دارد که می‌تواند نقش موثری در سیاست‌های راهبردی کشور داشته باشد.

   رئیس شورای اسلامی شهرستان مشهد با اعلام اینکه شورای عالی استان‌ها پس از مجلس شورای اسلامی وظیفه سنگینی به عهده داشته است، افزود: شورای عالی استان‌ها تنها نمادی است که می‌تواند به صورت مستقیم به مجلس طرح ارائه دهد.

   حاجی بگلو تصریح کرد: انتظار می‌رود در این نشست به جمع بندی رسیده و بیانیه‌ای برای مطالبه بازنگری در بودجه ۱۴۰۱ صادر شود تا بتوانیم بیش از پیش تلاش کرده و با همراهی دولت و مجلس انقلابی، موجبات اعتلاء روز افزون ایران اسلامی را فراهم آوریم.
    

   تعداد بازدید: 161
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1795    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,292
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد