• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 192
   کد: 217265
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱
   رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   ساختاری ویژه رسیدگی به امور ایثارگران در شهرداری مشهد تشکیل می‌شود

   رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: ساختاری ویژه رسیدگی به امور ایثارگران و پیگیری مصوبات و قوانین و مقررات ایشان در شهرداری مشهدمقدس تشکیل می‌شود.
   ساختاری ویژه رسیدگی به امور ایثارگران در شهرداری مشهد تشکیل می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی در گفتگویی با بیان اینکه شورای شهر مشهد در ادوار گذشته «کمیسیون ویژه ایثارگران» را با هدف ارائه خدمات به جامعه ایثارگری و خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان و همچنین تنظیم قوانین حمایتی از آنها تشکیل داده، اظهارکرد: زمانی که طرح‌ها و لوایح این حوزه تبدیل به قانون شود، باید دستگاهی متناظر با آن در شهرداری شکل گیرد تا قوانین و مقررات وضع شده توسط شورای شهر را عملیاتی و اجرایی کند.

   وی با بیان اینکه درحال حاضر خلاء چنین اداره‌ای در شهرداری مشهدمقدس ملموس است، گفت: در آغازین روزهای فعالیت شهردار مشهد در این دوره، از وی خواسته شد تا ساختاری برای ایثارگران در شهرداری تعریف شود.

   رئیس کمیسیون ایثارگران شورای شهر مشهدمقدس افزود: حسب این درخواست، شهردار به معاونت برنامه‌ریزی شهرداری دستور داده تا چنین ساختاری را ذیل حوزه شهردار تعریف کند.

   کریمدادی با بیان اینکه علیرغم مذاکرات صورت گرفته، طی 3 ماه اخیر اتفاقی در جهت ایجاد این ساختار در شهرداری نیافتاده است، تصریح‌کرد: معاون برنامه‌ریزی شهرداری مشهد در جلسه اخیر کمیسیون ایثارگران حضور یافت و به ارائه گزارشی در این زمینه پرداخت؛ آنچه مسلم است، بخاطر محدودیت و دشواری اخذ مجوز، تشکیل «اداره کل» همچنان بلاتکلیف است.

   وی گفت: مشهدمقدس هم چون شهرداری تهران باید دارای «اداره‌کل امور ایثارگران» باشد ولی با توجه به محدودیت‌های پیش‌رو، بنا شده ساختاری تحت عنوان «مشاور و مدیر امور ایثارگران شهرداری مشهد» تعریف شود.

   رئیس کمیسیون ایثارگران شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: دو محور اصلی مجموعه، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دیگری تجلیل و تکریم خانواده معظم شهدا و ایثارگران است؛ وظایف مدنظر نیز نوشته خواهد شد و کمیسیون نیز از این اقدام حمایت می‌کند تا اقدام درخوری و آبرومندانه‌ای را برای مشهد انجام دهیم.

   کریمدادی اظهارکرد: نتیجه نهایی اقدامات شهرداری در این خصوص باید روزهای آتی اعلام و به شورای شهر ارائه شود.

   تعداد بازدید: 192
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2057    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,554
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد