• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 170
   کد: 217210
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸
   در هفدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس؛

   کمیسیون ویژه «بانوان و خانواده» تشکیل شد

   با رای اعضای شورای شهر مشهدمقدس، کمیسیون ویژه «بانوان و خانواده» در هفدهمین جلسه علنی شورا به تصویب رسید.
   کمیسیون ویژه «بانوان و خانواده» تشکیل شد

    

    

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، در هفدهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد، با رای و موافقت اعضاء، کمیسیون ویژه بانوان و خانواده تشکیل شد.

   · تشکیل کمیسیون بانوان و خانواده با هدف پرداختن ویژه به مسائل بانوان

   حجت‌الاسلام حسن منصوریان، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به این مصوبه، اظهارکرد: شورای ششم، توجه به حوزه خانواده و زیرمجموعه‌های آن را به‌عنوان یکی از موضوعات اولویت‌دار، در سیاست‌گذاری‌های کلان خود مدنظر داشته است.

   وی افزود: مطالبه‌گری جامعه عزیز و بزرگ زنان، که از تاثیرگذاران در تشکیل نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند و پیوسته شاهد فداکاری‌ها و ایثار و گذشت آنها بوده‌ایم، شورای ششم را بر آن داشت که به صورت ویژه‌تری، پرداختن به مسائل بانوان و خانواده را در دستورکار خود قرار دهد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه سیاست کلی و راهبرد کمیسیون ویژه بانوان، اجرای سیاست‌های کلی خانواده و جمعیت، ابلاغی مقام معظم رهبری است، گفت: حمایت از جایگاه، منزلت و حقوق اسلامی زنان و خاتواده برای شورای ششم بسیار مهم است و باید بتوانیم به صورت متمرکز روی این مهم کار کنیم.

   · جریان‌سازی شورای شهر در سطح ملی و بین‌المللی با تشکیل کمیسیون ویژه بانوان و خانواده

   فاطمه سلیمی، عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس نیز در این خصوص اظهارکرد: طرح تشکیل کمیسیون ویژه بانوان و خانواده، به امضاء 15 عضو شورای شهر رسید و شهردار محترم مشهد نیز همراهی لازم را در این خصوص داشت.

   وی با بیان اینکه پیش از تصویب تشکیل کمیسیون مذکور، اقدامات اجرایی لازم از سوی شهردار صورت گرفته که شایسته تقدیر است، گفت: بی‌شک این همراهی باعث خیر و برکت در حوزه زنان و خانواده می‌شود و تاثیرات مثبتی در جامعه خواهد داشت.

   سلیمی افزود: با مصوبه امروز، شورای ششم شهر مشهدمقدس در سطح کشور و بین‌الملل، جریان‌سازی خواهد کرد.

   · توجه به مسائل بانوان و خانواده؛ از اولویت‌های بودجه 1401

   سیدعبدالله ارجائی، شهردار مشهدمقدس هم تشکیل کمیسیون ویژه بانوان و خانواده را کار عظیمی دانست و گفت: شهرداری مجری تمام مصوبات شورای شهر بوده و نگاه یکسانی به آنها دارد.

   وی افزود: تمام تلاش شهرداری، اجرای مصوبات است ولی با توجه به نقش و جایگاه ویژه بانوان در اسلام و انقلاب اسلامی و تاکید امامین انقلاب بر این نقش و جایگاه محوری خانواده در تمامی فعالیت هایی که شهرداری می‌تواند در عرصه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایفا کند، از پیشنهاد‌دهندگان این طرح کمال تشکر را دارم.

   ارجائی تصریح کرد: خدمت‌رسانی محسوس و منطقی باید جایگزین امور نمایشی شود و بتوانیم به شکل خانواده‌محور، مشهدمقدس را برای شهروندان و همسایه‌های امام‌رضا(ع) امن، آرامش‌بخش و نشاط‌آور پیش ببریم.

   شهردار مشهدمقدس با بیان اینکه در نامه بودجه سال 1401، توجه به زیرساخت‌های مرتبط با ورزش، نشاط و سرگرمی خانواده و بانوان به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته و به‌عنوان یکی از اولویت‌ها تعریف شده است، گفت: دیگر اقدام حمایتی در بحث بانوان، لزوم پیش‌بینی فضای ویژه بانوان در تمامی پارک‌های بالای 5 هکتار سطح شهر است.

   تعداد بازدید: 170
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1931    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,428
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد