• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 612
   کد: 217202
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸
   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در نطق پیش از دستور:

   شورای ششم بدون هیاهو درصدد حل‌وفصل ریشه‌ای مسائل

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شورای ششم از ابتدای فعالیت خود، به هیچ وجه اداری نبوده و با پیگیری مجدانه امور، بدون ادعا، چهره متفاوتی از فعالیت شورا و مدیریت شهری را به تصویر کشیده و بدون هیاهو در حل‌وفصل ریشه‌ای مسائل، همه توان خود را به کار گرفته‌اند
   شورای ششم بدون هیاهو درصدد حل‌وفصل ریشه‌ای مسائل

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید دبیریان، ناظق پیش از دستور هفدهمین جلسه علنی شورای شهر مشهدمقدس بود؛ نطق وی به شرح ذیل است:

   بسمه تعالی

   حسبنا الله نعم الوکیل، نعم المولی و نعم النصیر

   عرض سلام و ادب حضور همکاران محترم، حضار عزیز و اصحاب محترم رسانه و مردم شریف مشهدمقدس

   عرض تسلیت شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه‌طاهره، فاطمه‌زهرا(سلام الله علیها) محضر همه عزیزان.

   در ابتدا لازم می‌دانم 2 مناسبتی که در هفته گذشته داشتیم را تبریک عرض کنم.

   26 آذر روز حمل و نقل؛ حمل‌ونقل از سرمایه‌های بزرگ یک کشور است. کشوری که حمل‌ونقل ضعیف داشته باشد از نظر اقتصادی بسیار ضعیف می‌شود. باید دست‌بوس فعالان حمل‌ونقل کشوری و شهری باشیم که در سرمای زمستان و گرمای تابستان باز هم با عشق کار خود را انجام می‌دهند.

   آرزوی توفیق دارم برای معاونت محترم جدید عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد و از همینجا تشکر ویژه دارم از همه همکاران بدنه شهرداری مشهد.

   هفته پژوهش را به همه پژوهشگران و دانشگاهیان عزیز تبریک عرض می‌کنم.

   اعتقاد داریم حلقه مفقوده اغلب تصمیم‌گیری‌ها در حوزه مدیریت کشور و شهر، مخصوصا مدیریت حوزه اقتصاد و برای ما حوزه اقتصاد شهری پژوهش است؛ پژوهش با در اختیار قرار دادن ابزار تحلیل علم اقتصاد می‌تواند رابطه بین تحقیق و توسعه، با رشد اقتصادی را تضمین کند و اهمیت موضوع در شورای ششم که مسائل حوزه اقتصادی را با نگاه جدید و بر محور اقتصاد دانش‌بنیان و هوشمند بنا نهاده است دو چندان خواهد نمود.

   امیدوارم با بیشتر فعال نمودن بخش‌های کارشناسی در شهرداری محترم توفیق تصمیمات محققانه‌تر در مدیریت شهری از دستاوردهای ارزشمند شورای ششم شود.

   اما کوتاه سخن آغازین آنکه از هیات رئیسه محترم که در طول این مدت از عمر کوتاه شورای ششم با مدیریت خردمندانه، افق قابل قبولی از موفقیت‌های آتی را به ما نشان دادند و مخصوصا از رئیس محترم شورا، جناب آقای موحدیان که پدرانه و دلسوزانه با پشتوانه تجربیات فراوان نقش مهمی در پیشبرد اهداف شورای انقلابی ایفا می‌نمایند، تشکر کنم.

   از همکاران پرتلاش اعضای محترم شورای شهر سپاسگزارم که در چندماه گذشته فعالیتشان به هیچ وجه اداری نبوده و با پیگیری مجدانه امور و البته بدون ادعا، چهره متفاوتی از فعالیت شورا و مدیریت شهری را تصویر نموده‌اند که بدون هیاهو در حل‌وفصل ریشه‌ای مسائل، همه توانشان را به کار گرفته‌اند و از اولین ساعات روز تا دیر وقت شب لزوما با رویکردهای قانونی پیگیر امور مردم و ماموریت‌های شهری هستند، تشکر می‌کنم.

   از همکارانی که به فکر خانه دار کردن مردم و توانمندسازی قشر کم‌برخوردار با استفاده از ابزارهای قانونی هستند و بدنبال پای کار آوردن همه ظرفیتهای مدیریت شهری می باشند، در صورتیکه سازوکارها و ظرفیت های دولتی پای کار بیاید و تفاهمات لازم صورت بگیرد می‌شود، بدون هیاهو و جوسازی این آرمان با ارزش را دنبال کرد، شاید بهتر باشد مردم عزیز بدانند فعالیت 4 ماهه بعضی از همکاران ما در شورای ششم از عملکرد 4 ساله برخی از اعضای گذشته شورا بیشتر بوده است.

   از پرسنل و بدنه کارشناس و همه عوامل دست اندرکار شهرداری مشهد، از پاکبان پاک نهادی که درکف خیابان‌های شهر بهشت، بهشت خویش را تضمین می‌کند تا بالاترین رده‌های مدیریتی این ابر سازمان خدمتگزار که تلاش می‌کنند شهر بهشت درخور نام بلندش که همانا مشهدمقدس است، اعتلا یابد از صمیم دل و از بن جان سپاسگزارم.

   در 4 ماه گذشته تلاش سختی انجام گرفته و تا پایان 4 سال هم به شدت ادامه خواهد داشت لذا وجه بارز فعالیت‌های حقیر و همکارانم در کمیسیون اقتصادی برای اینکه خدای ناکرده مسیر اشتباهی طی نشود و یا مثل بعضی از عدم تشخیص اولویت‌های گذشته، کاری نکنیم که منابعی که حق مردم است و به سختی فراهم می‌شود هدر رود، کار کارشناسانه مبتنی بر عقلانیت عدالت‌محور با احترام به قانون را دستور کار قرارداده ایم.

   بعنوان خدمتگزار مردم مشهد در مسئولیت کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تاکنون قریب 23 جلسه در کمیسیون اقتصادی تشکیل شده است مباحث مربوط به تصمیم گیری در مورد مصوبات دوره گذشته شورا که از فرمانداری محترم برگشت داده شده و نیز بررسی راهکارهای پژوهش محورانه ی خلق ثروت و افزایش منابع شهرداری برای ریل گذاری در حوزه های فناورانه و دانش بنیان و نوین و نیز رسیدگی به معضلات قریب به 20 پروژه ی مهم که بعضاً سابقه ی 25 ساله ی از شروع فعالیت می گذرد در دستور کار بوده است.

   در این راستا جلسات عدیده با دست اندرکاران و کارشناسان و ذینفعان در کمیته رفع موانع پیگیری نموده ایم تا یکبار و برای همیشه این مسائل خاتمه داده و این پروژه ها به سامان برسد و علاوه بر آن نشست های تخصصی متعددی با نخبگان با موضوع دستیابی به رهیافتی برای برون رفت از وضعیت موجود و دست یافتن به افق متعالی در مدیریت شهری جهان شهر برکت و کرامت انجام شده است.

   به برخی عزیزان یادآور میشوم که در فضای مجازی و جلسات مختلف با طرح ادعاهای غیرقانونی، طرح توقعات برآورده نشدنی، یک دستی گرفتن و سطحی نگرانه به معضلات کلان و ریشه ای، اختلاف افکنی، درکنارگود ایستادن و مجاهدت تلاشگران را زیرسوال بردن، توهین به مردم و پرسنل شهرداری با طرح توقعات غیر قانونی که اصولا خواسته و مساله ایشان نیست، مبادا خدای ناکرده به راهی بروند که برخی اسلاف اصلاح طلب و یا برخی مدعیان شعار زده ی بی عمل قبل رفته اند. زیرا حتما مولد مشکلاتی خواهند شد که پیش وبیش از هرچیزی دامن خودشان را خواهد گرفت واطمینان دارم که طمع زمینه سازی ناکارآمدی یا اختلاف افکنی در جریان انقلابی در حد طمع و امیدی باطل برای چنین افرادی باقی خواهد ماند.

   از شهردار پرتلاش و خستگی ناپذیر و انقلابی مشهد مقدس بخاطر نیافتادن در دام تعجیل که همانا در تعجیل خلل است و نیز نگاه همه جانبه نگرانه در مدیریت امور با تکیه بر تقوی و دانش و استفاده از بایسته های علمی روز و با توکل برحق علی رغم انبوه مشکلات انباشته از گذشته ضمن اراده ی راسخ در قطع دستهای فساد آلوده و مبارزه ریشه ای با این پدیده ی مسری، برنامه محورانه و مجاهدانه در مسیر تحقق اهداف شورای انقلابی و آرمانهای انقلاب اسلامی و دستیابی به ایده آل های مدیریت شهری تلاش میکنند، سپاسگزارم لیکن لازم میدانم جناب آقای ارجایی را نسبت به دو موضوع توجه دهم، اول آنکه باتوجه به تعریف فرایندی که برای شایسته گزینی در انتصابات انجام داده اند و در این مسیر کارشناسان زبده ای از مجموعه شهرداری گزینش کرده اند، در انتصاب افراد مورد نظرشان تسریع نمایند و درثانی این گلایه برایشان وارد است که چرا با مردم و کارشناسان و اهالی رسانه از مشکلات انباشته ای که شهرداری مشهد در دوره ششم به ارث برده است سخن به میان نمیآورند؟ چراکه دانستن واقعیات حق مردم است و مطمئنا به توجه عمومی و همراهی بیشتر مردم و بدنه ی زحمت کش شهرداری و مسیولین خواهد انجامید، مصادق این موضوع وام 141 میلیون یورویی که درسال1391 گرفته شده و متاسفانه تاکنون 5 مرحله پرداخت آن به تعویق افتاده و امروز مجموعه مدیریت شهری بایستی رقمی قریب به 206 میلیون دلار به نرخ روز بازپرداخت داشته باشد.

   مضافا از شهردار محترم تقاضا داریم با ایجاد کارگروهی کارآمد در زمینه ی ساخت مسکن و ابلاغ ماموریت به معاونت مربوطه، ضمن درنظرگرفتن الزامات این بحث در بودجه 1401 به صورت ویژه پیگیر این امر مهم باشند. و در آخر توفیق هرچه بیشتر ایشان که همانا توفیق شورای انقلابی و توفیق جریان نیروهای انقلاب است را از خداوند منان خواستارم.

   زاهد ظاهرپرست از حال ما آگاه نیست

   در حق ما هر چه گوید جای هیچ اکراه نیست

   در طریقت هر چه پیش سالک آید خیر اوست

   در صراط مستقیم ای دل کسی گمراه نیست

   این چه استغناست یا رب وین چه قادر حکمت است

   کاین همه زخم نهان هست و مجال آه نیست

   هر که خواهد گو بیا و هر چه خواهد گو بگو

   کبر و ناز و حاجب و دربان بدین درگاه نیست

   بنده پیر خراباتم که لطفش دایم است

   ور نه لطف شیخ و زاهد گاه هست و گاه نیست

   حافظ ار بر صدر ننشیند ز عالی مشربیست

   عاشق دردی کش اندر بند مال و جاه نیست

    

   ان تنصرالله ینصرکم ویثبت اقدامکم

   مجید دبیریان

   28 آذر 1400

   تعداد بازدید: 612
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1781    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,278
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد