• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 101
   کد: 217186
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷
   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   هفت‌حوض؛ منطقه‌ای بکر و جذاب برای سرمایه‌گذاران

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: منطقه نمونه ملی گردشگری هفت‌حوض، ظرفیتی بالقوه و بکر است که بسیار برای سرمایه‌گذاری جذاب بوده و باید بتوان هرچه زودتر شاهد فعال شدن و بهره‌وری حداکثری از این مجموعه باشیم.
   هفت‌حوض؛ منطقه‌ای بکر و جذاب برای سرمایه‌گذاران

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید دبیریان در حاشیه بازدید از مجموعه منطقه نمونه ملی گردشگری هفت حوض از این مجموعه به‌عنوان ظرفیتی بالقوه و ویژه یاد کرد و گفت: هفت‌حوض می‌تواند به یک قطب گردشگری و تفریحی تبدیل شود.

   وی اظهارکرد: از سال 1392 شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت‌حوض تشکیل شده ولی تاکنون آن‌گونه که باید و شاید، ظرفیت‌های آن به منصه ظهور نرسیده و کاستی‌های بسیاری در این حوزه اتفاق افتاده است.

   دبیریان با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری درصدد است که با بهره‌گیری از ظرفیت شورای شهر و مدیریت شهری بتواند این شکوفایی فرصت‌ها را به ارمغان آورد، افزود: هفت‌حوض، منطقه‌ای بکر، طبیعی و با ظرفیت‌های بسیار بوده که در نزدیکترین نقطه به شهر قرار دارد ولی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: این مجموعه می‌تواند به پایگاه و محلی برای تفریح، استراحت و گذران اوقات فراغت بسیاری از مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی، در کنار امر زیارت باشد.

   دبیریان با بیان اینکه در بازدید و جلسه امروز، مشکلات و چالش‌های موجود و راهکارهای مدنظر مورد بحث و بررسی قرار گرفت، افزود: کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر جلسه‌ای برای حل موضوعات مجموعه منطقه نمونه ملی هفت‌حوض برگزار خواهد کرد؛ از طریق شهردار هم پیگیر خواهیم شد تا با توجهی ویژه به این موضوع کمک کنند و هرچه زودتر شاهد فعال شدن و بهره‌وری حداکثری هفت‌حوض باشیم.

   وی با تاکید بر لزوم پیگیری برای تسریع در فرآیند تصویب طرح جامع منطقه نمونه گردشگری هفت‌حوض از طریق کمیته زیربنایی استان، گفت: از سوی دیگر، مشاور طرح هم نظراتی ارائه داده که شاید براساس آن‌ها، همه ظرفیت‌های مجموعه فعال نشود؛ با ملاحظات زیست‌محیطی باید تلاش کنیم حداکثر بهره‌وری و جذابیت را در هفت حوض داشته باشیم و شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران فراهم آوریم.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس منطقه گردشگری هفت‌حوض را پروژه‌ای شاخص دانست که اگر سرمایه‌گذاران از ظرفیت‌های فراوان آن اطلاع داشته باشند، با اشتیاق برای سرمایه‌گذاری اقدام خواهند کرد.

   دبیریان گفت: تحقق این سرمایه‌گذاری، مشروط به همراهی، حمایت و کمک شورای شهر است؛ مجموعه گردشگری هفت‌حوض، ظرفیت اشتغال‌زایی بسیار خوبی دارد و سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد حل و فصل مسائل و مشکلات و دستیابی به خروجی مطلوب باشیم.

   تعداد بازدید: 101
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2171    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,668
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد