• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 309
   کد: 217155
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۲۶
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در همایش تخصصی حمل‌ونقل و ترافیک:

   کرامت‌محوری، پایه و اساس حوزه حمل‌ونقل باشد

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: حمل‌ونقل مطلوب از نگاه اسلام، تقویت‌کننده کرامت ذاتی انسان است؛ برهمین اساس، شورای ششم و مدیریت شهری در این دوره، حمل‌ونقل کرامت‌محور را مجدانه پیگیری و دنبال می‌کند.
   کرامت‌محوری، پایه و اساس حوزه حمل‌ونقل باشد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ایمان فرهمندی در همایش تخصصی حمل‌ونقل و ترافیک که با حضور رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران شهری برگزار شد، با تاکید بر «حمل‌ونقل کرامت‌محور»، اظهارکرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که انسان را «کریم» آفریدیم و در زمین و دریا به او اختیار و امکان دادیم تا با بهره‌گیری از ابزار حمل‌ونقل، جابجا شود.

   وی گفت: براساس این آیات درمی‌یابیم که استفاده از وسایل حمل‌ونقل، مصداق کرامت انسان‌هاست؛ کرامت ذاتی که خداوند انسان را بر پایه آن آفریده است.

   فرهمندی با بیان اینکه خداوند دو کرامت، «کرامت ذاتی» و «کرامت اکتسابی» را برای انسان آفریده، افزود: برتری انسان از سایر موجودات، نشانه همین کرامت ذاتی بوده و کرامت اکتسابی هم وابسته به شخص و میزان رشد و پیشرفت اوست.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با تاکید بر اینکه انسان، کریم آفریده شده و مصداق این کرامت در حمل‌ونقل است، تصریح کرد: با تفکر در این موضوعات درمی‌یابیم که حمل‌نقل مطلوب از نگاه اسلام، تقویت‌کننده کرامت ذاتی انسان است.

   فرهمندی گفت: همه متخصصان، مدیران، مسئولان و کارشناسان حوزه حمل‌ونقل باید توجه داشته باشند که حمل‌ونقل مطلوب، حمل‌ونقلی است که کرامت همه انسان‌ها در آن مدنظر باشد و حفظ شود.

   وی ادامه داد: زمانی می‌توان از حمل‌ونقل کرامت‌محور صحبت کنیم که عموم مردم، بتوانند به راحتی و عادلانه از خدمات این حوزه بهره‌مند شوند.

   فرهمندی با بیان اینکه 15 درصد جمعیت شهر را افراد معلول و توانیاب تشکیل می‌دهند، افزود: با این وجود ما به ندرت این عزیزان را در سطح شهر و خیابان‌ها می‌بینیم و عمدتا در منازل خود، به اجبار حبس شده‌اند؛ چراکه حمل‌ونقل ما توان و ظرفیت جابجایی آنها را ندارد و این مهم، خلاف کرامت انسانی است.

   وی تاکید کرد: حوزه حمل‌ونقل باید متعهد شود که تمامی شهروندان، با هر ظرفیت و توانمندی بتوانند سفری باکیفیت، ایمن و در زمان مدنظر خود را انجام دهند؛ در چنین شرایطی است که حمل‌ونقل، کرامت‌محور خواهد بود.

   فرهمندی در ادامه گفت: حال چگونه می‌توان هرروز به سمت برخورداری بیش‌ازپیش از حمل‌ونقل کرامت‌محور گام برداشت؟ در شهر امام‌رضا(ع)، تمام حوزه‌های مدیریت شهری باید بر مبنای کرامت باشد ولی با توجه به روز حمل‌ونقل، صرفا این حوزه را مورد تاکید قرار داده‌ایم.

   وی با بیان اینکه کرامت‌محوری را باید در تمام اجزاء حوزه حمل‌ونقل تحقق ببخشیم، اظهارکرد: تاکسیرانان، اتوبوسرانان، ماموران ایستگاه مترو و ...، زمانی می‌توانند به جامعه مخاطب خود کرامت منتقل کنند که خود احساس کرامت داشته باشند.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: نگاه به ذی‌نفعان حوزه حمل‌ونقل باید نگاهی شبکه‌ای باشد و روابط براساس اصول و چارچوب برد-برد بین بخش‌های مختلف تعریف شود.

   تعداد بازدید: 309
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2106    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,603
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد