• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 223
   کد: 217119
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خبرداد؛

   تصویب و قطعی شدن ضوابط بلندمرتبه‌سازی جنوب‌غرب مشهد تا ماه آینده

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: پهنه‌های بلندمرتبه‌سازی در برخی محورهای اصلی و مستعد به تصویب رسیده و به زودی قطعی می‌شود؛ با پیگیری‌های صورت گرفته، در حوزه جنوب‌غرب تا یک ماه آینده، ضوابط قطعی و به سرمایه‌گذاران عرضه خواهد شد.
   تصویب و قطعی شدن ضوابط بلندمرتبه‌سازی جنوب‌غرب مشهد تا ماه آینده

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمید ضمیری با بیان اینکه بلندمرتبه‌سازی یکی از گونه‌‎های ساخت‌وساز در شهرها و به ویژه کلانشهرها محسوب می‌شود، اظهارکرد: برخی سرمایه‌گذاران تمایل زیادی برای ورود به این عرصه دارند؛ برهمین اساس، پیگیری‌های جدی از سوی شورای شهر، دادستانی و اداره‌کل راه‌وشهرسازی انجام و کلیات ضوابط بلندمرتبه‌سازی در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی مطرح شده است.

   وی افزود: مراحل اولیه تصمیم‌گیری و تصویب این ضوابط طی شده ولی براساس مذاکراتی که با معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی داشته‌ایم، قرار شده ضوابط بلندمرتبه‌سازی در یک جلسه کارشناسی، به‌روز و به نحوی‌ ضوابط تنظیم شود که امکان سرمایه‌گذاری فراهم آید و پروژه‌ها توجیه اقتصادی داشته باشند.

   ضمیری با بیان اینکه در این مرحله یک پهنه و لبه برای بلندمرتبه‌سازی به تصویب رسیده است، گفت: علاوه‌بر این موارد، در کنار برخی ایستگاه‌های قطارشهری نیز شاهد زون بلندمرتبه‌سازی خواهیم بود.

   وی گفت: مادامی که ضوابط بلندمرتبه‌سازی توجیه اقتصادی نداشته باشند، سرمایه‌گذار از آن استقبال نمی‌کند و چنین ظرفیتی بلااستفاده خواهد ماند؛ لذا امیدواریم ضوابط مناسب در شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شود.

   ضمیری همچنین بر لزوم ایجاد گفتمانی مشترک بین استانداری خراسان رضوی، اداره‌کل راه‌وشهرسازی، شورای شهر و شهرداری مشهدمقدس برای تدوین ضوابط راه‌گشا و مشوق به منظور احیاء صنعت ساختمان در مشهد تاکید کرد.

   تعداد بازدید: 223
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2127    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,624
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد