• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 52
   کد: 217118
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
   در آیین تکریم و معارفه شهردار منطقه 3 و مدیرعامل شرکت تات مطرح شد؛

   از تسریع در ارتقاء زیرساخت‌های حاشیه شهر تا هوشمندسازی کامل حوزه حمل‌ونقل

   در آیین تکریم و معارفه شهردار منطقه 3 و مدیرعامل شرکت تات، اعضای شورای شهر بر لزوم تسریع در ارتقاء زیرساخت‌های حاشیه شهر و هوشمندسازی کامل حوزه حمل‌ونقل تاکید کردند.
   از تسریع در ارتقاء زیرساخت‌های حاشیه شهر تا هوشمندسازی کامل حوزه حمل‌ونقل

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، آیین تکریم و معارفه شهردار منطقه 3 و مدیرعامل شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی (تات) با حضور جمعی از اعضای شورای شهر مشهدمقدس برگزار شد.

   بودجه 1401 و مشکلات مدیریت شهری که چندین برابر می‌شود

   موسی‌الرضا حاجی‌بگلو، سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه شهرداری باید به سمت کسب درآمدهای پایدار و نوین گام بردارد، اظهارکرد: شرایط مدیریت شهری از حیث وضعیت اقتصادی بسیار دشوار است؛ تا چندی پیش معتقد بودیم خدمات مشهدالرضا(ع)، ملی و اعتبارات محلی است ولی در روزهای اخیر شاهد هستیم که بودجه ملی شهر هم محلی شده است.

   وی با بیان اینکه براساس بودجه 1401، مشکلات مدیریت شهری چندین برابر خواهد شد، گفت: بدهی‌های اخیر هم روز به روز بیشتر نمایان می‌شود و شهردار با نگاه هوشمندانه خود باید تدابیر لازم را بیاندیشد تا از این بحران خارج شویم.

   افق روشن سازمانی پیش‌ روی همه کارکنان شهرداری مشهد

   مجید طهوریان عسکری با تقدیر از جوانگرایی شهردار مشهد در انتصاب اخیر، گفت: امروز همکاران شهرداری مشهد احساس می‌کنند که اگر براساس اصول علمی و مسائل سازمانی رشد نمایند، قابلیت ارتقاء و پیشرفت را دارند؛ دو انتصاب اخیر نشان داد که همه آنها می‌توانند برای آینده این ابر سازمان فکرهای جدی و برنامه داشته باشند.

   وی در ادامه گفت: میزان رشد منطقه 3 شهرداری در سال‌های اخیر کمرنگ بوده و حوزه‌های زیرساختی و راه نیازمند شگفت‌آفرینی و تحول جدی است.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با تاکید بر اینکه تمام زحمات که تاکنون شاهد بوده‌ایم در این مقطع باید از یک جهش برخوردار شود، افزود: انتصابات امروز ثمره رویش‌های انقلاب است و شایسته تقدیر.

   مقابله با توسعه ناکارآمد بافت‌های شهری با تعیین تکلیف اراضی رها

   سیدابراهیم علیزاده، رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در این مراسم با بیان اینکه شهرداران مناطق، نزدیکترین ارتباط با مردم را دارند، اظهارکرد: کار کردن در سطح مناطق نیازمند فعالیتی جهادی و شبانه‌روزی است؛ از سوی دیگر، شهردار منطقه که جزو شورای اداری شهرداری محسوب می‌‎شود، باید پیوسته در تلاش باشد که در کمال تواضع، ارتباط صمیمی با مردم داشته و در تصمیم‌گیری‌ها از ظرفیت آنها بهره بگیرد.

   وی افزود: در کنار مدیریت فضای کلان شهر، اولویت و نگاه ویژه شورای ششم، حاشیه شهر و ارائه خدمات مطلوب در این پهنه‌هاست که منطقه 3 هم در این وادی قرار می‌گیرد.

   علیزاده با بیان اینکه اگر در بافت‌های حاشیه شهر، خدمات را ارتقاء ببخشیم، با فرض نبود تورم، 43 سال زمان می‌برد تا توازن نسبی در سطح شهر داشته باشیم، تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که باید با جدیت در منطقه 3 دنبال شود، تعیین تکلیف اراضی رها شده برای پیشگیری از توسعه ناکارآمد بافت‌های شهری است.

   رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: رسیدگی به کالبد، شبکه معابر، توانمندسازی ساکنان از حیث تسهیلگری، به‌ویژه با تکیه بر کسب‌وکارهای خرد، از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه شهرداری منطقه قرار گیرد.

   علیزاده درخصوص شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی هم افزود: هوشمندسازی، چابک‌سازی سیستم و ارتقاء رضایتمندی مردم از جمله مواردی است که باید مدنظر این شرکت قرار گیرد.

   هوشمندسازی کامل حوزه حمل‌ونقل؛ محور فعالیت شرکت تات

   ایمان فرهمندی، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهدمقدس هم در این مراسم با اشاره به منطقه 3 شهرداری، اظهارکرد: در این منطقه با دو مساله کلیدی مواجه هستیم؛ این منطقه شامل بافت حاشیه شهر و مناطق پیرامونی است و جمعیت زیادی از معلولان در این منطقه ساکن هستند.

   وی در زمینه مناسب‌سازی شهر برای توانیابان و معلولان، تاکید کرد: اتفاقات ویژه‌تری باید برای این قشر از شهروندان رقم بخورد و در برنامه‌ریزی‌های شهری مدنظر باشند.

   فرهمندی در ادامه به شرکت تات اشاره کرد و گفت: این شرکت باید به کمک همه حوزه‌های حمل‌ونقل بیاید؛ سازمان‌های ذیل معاونت حمل‌ونقل و ترافیک از ظرفیت‌های زیادی برخوردار هستند که شرکت تات باید به شکوفا شدن آنها کمک کند.

   وی با بیان اینکه ITS (سیستم‌های هوشمند حمل‌ونقل) یکی از محورهای توسعه این حوزه محسوب می‌شود، تصریح کرد: نگاه شورای ششم، هوشمندسازی تمام‌ عرصه‌ها در حوزه حمل‌ونقل است؛ موضوعی که قابل تحقق بوده و محور و متولی آن هم شرکت «تات» است.

   فرهمندی با تاکید بر اینکه پیش از هوشمندسازی ابزار، نیازمند هوشمندسازی فرآیندها هستیم، گفت: دیگر موضوع بسیار مهم در حوزه حمل‌ونقل، توجه به منابع انسانی است؛ حوزه حمل‌ونقل به میزانی که در زندگی مردم و مدیریت شهری موثر است، به منابع انسانی خود هم وابستگی دارد.
    

   تعداد بازدید: 52
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1687    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,184
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد