• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 113
   کد: 217093
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳
   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خبرداد؛

   پیگیری شورای ششم برای برگزاری «جشنواره فیلم مشهد»

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شورای ششم با تعریف رویدادهای مختلف با محوریت مشهدمقدس، درصدد ارتقاء نام شهر امام‌رضا(ع) در عرصه ملی و بین‌المللی و تقویت تعلق خاطر هنرمندان نسبت به این شهر است.
   پیگیری شورای ششم برای برگزاری «جشنواره فیلم مشهد»

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مهدی ناصحی با بیان اینکه «هنر» ابزار انتقال فکر و اندیشه است و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، هر اندیشه‌ای که در قالب هنر نگنجد، ماندنی نیست، اظهارکرد: در حوزه فرهنگی، با اذهان و افکار مردم سروکار داریم و موضوعات مرتبط به این وادی، به‌ویژه همسایگی امام‌رضا(ع) باید در قالبی هنرمندانه بیان و به عموم منتقل شود.

   وی افزود: در زمینه‌های مختلف هنری، اعم از تئاتر، فیلم، هنرهای تجسمی، نقاشی و نقالی که ریشه در تاریخ و تمدن ایران اسلامی دارد، مشهدمقدس پیشرو است؛ قطعا هنر و هنرمندان فعال در این عرصه‌ها را در چارچوب ضوابط مورد حمایت قرار می‌دهیم و از آنها می‌خواهیم که به کمک مدیریت شهری بیایند.

   ناصحی با بیان اینکه بهترین راه برای انتقال مفاهیم، بهره‌گیری از هنر است، گفت: در این زمینه باید زیرساخت‌های لازم را فراهم آوریم، سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهدمقدس مکلف شده اقداماتی را انجام و زیرساخت‌ها را در اختیار هنرمندان مشهدی قرار دهد.

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: پروژه پردیس تئاتر شهر هم که یکی از همین زیرساخت‌هاست، مدنظر شورای ششم است تا به سرانجام برسد و در خدمت «هنر متعهد» شهر مشهد قرار گیرد.

   ناصحی با بیان اینکه مشهدالرضا(ع) هنرمندان بسیار ارزشمندی در سطح ملی دارد، گفت: نگاه شورای ششم، نسبت به هنرمندان مشهدی، ویژه‌ است و با حداکثر توان، در خدمت هنر و هنرمندان مشهدی هستیم؛ به لحاظ اداری شاید مسئولیتی در این حوزه نداشته باشیم اما از حیث تکلیف اجتماعی در این حوزه نقش‌آفرینی می‌کنیم.

   وی با اشاره به رویداد «استقبال از بهار» که به «جشنواره‌ بین‌المللی هنرهای شهری مشهد» ارتقاء یافته، افزود: این تغییر رویکرد و نگاه با هدف تقویت سطح مشارکت هنرمندان بین‌المللی بوده که البته اولویت‌ با هنرمندان بومی است.

   نایب رئیس شورای شهر مشهدمقدس از پیگیری مدیریت شهری برای اجرایی شدن «جشنواره فیلم مشهد» خبر داد و تصریح کرد: این رویداد منطبق با اولویت‌های فرهنگی است و با محوریت امام‌رضا(ع) می‌تواند محقق شود.

   ناصحی گفت: رویدادهای مختلفی که برای مشهدمقدس پیش‌بینی شده، دارای سرفصل‌‎ها و محورهای مشخصی است و هدف مدیریت شهری این است که از این طریق، نام مشهدالرضا(ع) را در عرصه ملی و بین‌المللی ارتقاء داده و از سوی دیگر، احساس تعلق خاطر هنرمندان نسبت به مشهدالرضا(ع) افزایش یابد.

   تعداد بازدید: 113
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2048    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,545
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد