• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 190
   کد: 217064
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس:

   نقشه توزیع جغرافیایی پروژه‌های عمرانی و تملکات تهیه می‌شود

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: برای اولین بار، شهرداری مکلف شده در پیوست‌های لایحه بودجه، نقشه توزیع جغرافیایی پروژه‌های عمرانی و تملکات را تهیه و به شورای شهر ارائه دهد.
   نقشه توزیع جغرافیایی پروژه‌های عمرانی و تملکات تهیه می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، ایمان فرهمندی با اشاره به نشستی که اخیرا با اهالی محله پورسینا داشت، با بیان اینکه اعضای شورای شهر، نماینده شما مردم هستند، اظهارکرد: براساس دغدغه‌مندی خود و با تکیه بر دانش و تجربه، آمده‌ایم تا گرهی از مسائل شهر را باز کنیم.

   وی درخصوص گلایه شهروندان مبنی بر الزام به پرداخت بهای تجاری دائم، جایگزین تجاری موقت، گفت: پیشنهاد اجاره به شرط تملیک در این خصوص مطرح شده و اگر به تصویب برسد، نه منع قانونی دارد و نه ضرری برای شهرداری و شهروندان؛ امیدواریم از این طریق بتوان گامی در جهت رفع یکی از دغدغه‌های مردم برداریم.

   فرهمندی با بیان اینکه شورای شهر در جهت حل مسائل و مشکلات زیرساختی شهر سیاست‌گذاری می‌کند، افزود: از سوی دیگر، اعتبارات و بودجه را باید به شکل مناسبی جهت‌دهی و آن را به سمت حاشیه شهر متمایل کنیم.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس تصریح کرد: براساس همین نگاه، برای اولین بار، شهرداری مکلف شده در پیوست‌های لایحه بودجه، نقشه توزیع جغرافیایی پروژه‌های عمرانی و تملکات را تهیه و به شورای شهر ارائه دهد.

   فرهمندی با اشاره به تبصره 16 بودجه و اعتباری که در این قالب برای تملک املاک در مسیر پیش‌بینی شده است، گفت: تاکنون از اعتبار 100 میلیارد تومانی این ردیف، 5 میلیاردتومان هزینه و 2 پلاک خریداری شده است؛ به شهردار مشهد تاکید کردیم که به سمت بازگشایی معابر اصلی در حاشیه شهر، همچون خیابان‌های آوینی، رسالت، خواجه‌ربیع، پورسینا و ... برود.

   وی با بیان اینکه شرط تخصیص این 100 میلیاردتومان، تحقق و تامین آن از سوی شهرداری است، اظهارکرد: متاسفانه در دوره گذشته، شهرداری فاقد نظم مالی و مدیریتی مناسب بوده است؛ زحماتی صورت گرفته که آن را ارج می‌نهیم ولی این بی‌نظمی‌ها امروز ما را گرفتار کرده است.

   فرهمندی گفت: شورای ششم قدم در عرصه گذاشته تا الگوی مدیریتی و مالی را اصلاح کند؛ خود را نسبت به شما مردم متعهد می‌دانیم ولی نیازمند همراهی و کمک شما هم هستیم و فرصت می‌خواهیم.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه همه کار و رسالت شورای شهر، حضور و بازدیدهای میدانی نیست، افزود: اعضای شورا، باید روی گره‌های شهر و شهروندان هم تمرکز کنند و در این مسیر نیازمند تعامل و گفتگو با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف شهر هستیم.

   فرهمندی درخصوص گلایه شهروندان در بحث اتوبوس، تصریح کرد: کمبود اتوبوس داریم و این مهم بر کسی پوشیده نیست؛ از سوی دیگر منابع مالی شهرداری هم محدود و توان داخل نیز به شدت کاهش یافته.

   وی افزود: در عین حال، جلسات متعددی با دو تولیدکننده بزرگ اتوبوس در کشور داشتیم و قرار شده از سال آینده شاهد ورود ناوگان اتوبوسرانی جدید به شهر باشیم؛ اتوبوس‌هایی که هر کدام 4.5 میلیارد تومان برای شهرداری هزینه دارد.

   فرهمندی گفت: شهروندان باید بدانند که این هزینه‌ها برای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر، از محل همین پول‌های دریافتی از خودشان است؛ آن هم در شرایطی که شاهد تصویب سیاست‌های انقباضی در زمینه منابع درآمدی شهرداری‌ها از بودجه کل کشور را شاهد هستیم.

   تعداد بازدید: 190
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2086    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,583
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد