• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 133
   کد: 217046
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در آغاز شانزدهمین جلسه علنی شورا مطرح کرد؛

   پژوهش؛ اساس سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات شورای ششم

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری‌های شورای شهر در این دوره، براساس پژوهش خواهد بود چراکه از این طریق می‌توان مانع از هدررفت منابع مالی شهر شد.
   پژوهش؛ اساس سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات شورای ششم

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن موحدیان در آغاز شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد با گرامیداشت روز پژوهش، اظهارکرد: این مناسبت را به کارکنان مرکز پژوهش‌های شورای شهر مشهد تبریک و تهنیت می‌گوییم؛ اگر اقدامات ما مبتنی بر پژوهش باشد، بی‌شک هزینه‌های بعدی بسیار کاهش خواهد یافت.

   موحدیان با بیان اینکه پژوهش، موضوعی مبتنی بر تفکر، تعقل و تدبر بوده که پس از طی این مراحل، اقدامات وارد فاز عملی و اجرایی می‌شود، گفت: امروز مسائل، رنگ‌وبوی پیچیده‌تری به خود گرفته و لذا پژوهش‌ها باید عمیق‌تر صورت گیرد.

   وی افزود: امیدواریم در دوره شورای ششم، هیچ اقدامی را بدون پشتوانه پژوهشی انجام ندهیم تا مانع از هدررفت منابع مردم و حیف و میل اعتبارات و بودجه‌ها شد.

   رئیس شورای شهر مشهدمقدس در ادامه با بیان اینکه در طول تاریخ، حوادث بسیاری رخ داده و عالمان بزرگی زیسته‌اند ولی امروز نامی از آنها نیست و یادی از آنها نمی‌شود، اظهارکرد: از سوی دیگر، برخی از حوادث و شخصیت‌ها هستند که نه تنها در تاریخ، بلکه در جامعه و حاکمیت حضور عینی و همیشگی دارند و یاد آنها جاودانه است.

   وی افزود: از جمله این رویدادها می‌توان به واقعه عاشورا و ذکر مصیبت امام‌حسین(ع) اشاره داشت؛ اتفاقی عظیم که هرروز تازه‌تر شده و هیچگاه در تاریخ گم نمی‌شود.

   موحدیان در بحث شخصیت‌ها هم، حضرت امام‌خمینی(ره) را از جمله چهره‌هایی دانست که با گذشت زمان، ابعاد و سیره فکری ایشان در دنیا طرفداران بیشتری پیدا می‌کند چراکه مبتنی بر فطرت انسان‌هاست و گفت: شهید بهشتی هم دیگر شخصیتی است که علیرغم گذشت سال‌ها از زمان شهادت، با مرور مطالب ایشان، می‌توان به عمق و فهم بزرگ آن چهره والامقام نسبت به مسائل تاریخی و جامعه و ... پی برد.

   رئیس شورای شهر مشهدمقدس تصریح کرد: آیت‌الله دستغیب، شخصیت گرانقدر دیگری است که همیشه در تاریخ جاودانه است؛ به برکت نفس گرم آیت‌الله دستغیب بود که پرچم اسلام در زمان طاغوت، در شیراز علم شد.

   موحدیان گفت: آیت‌الله دستغیب افراد زیادی را تربیت و راهی جبهه‌های جنگ و نبرد ایران و عراق کرد؛ یاد و خاطره ایشان را گرامی می‌داریم.

   روز حمل‌ونقل دیگر مناسبتی بود که رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در شانزدهمین جلسه علنی شورا به آن اشاره کرد و گفت: در این حوزه هم کارهای پژوهشی بسیاری انجام شده ولی در اجرا مشکل داریم؛ عدم استفاده از مازوت پشتوانه پژوهشی عظیمی دارد ولی همچنان در نیروگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و منجر به آلودگی هوا شده و معضل جدی بوجود آورده است.

   موحدیان در ادامه به سالروز شهادت آیت‌الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و اظهارکرد: اگر به دنبال پیشرفت هستیم، مسائل معنوی، اقتصادی، اجتماعی و فنی باید دست به دست هم بدهند و در کنار یکدیگر باشند.

   وی با بیان اینکه حوزه بدون دانشگاه و دانشگاه بدون حوزه موفقیتی کسب نخواهد کرد، گفت: براساس همین اهمیت بود که حضرت امام(ره) در اوایل انقلاب موضوع همبستگی بین روحانیت و دانشجو را مطرح و به آن تاکید کردند.

   تعداد بازدید: 133
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1691    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,188
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد