• شنبه،31 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 151
   کد: 216995
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در بازدید از مجموعه تاریخی «باغ‌خونی»:

   توجه ویژه شورای ششم به حفظ و حراست از بناهای تاریخی/ پیگیری مجدانه برای ایجاد باغ ایرانی در «باغ‌خونی»

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: باغ‌خونی، مجموعه‌ای تاریخی و ارزشمند بوده و مدیریت شهری درحال انجام مذاکراتی با نیروی انتظامی، بانک کشاورزی، وزارت امور خارجه و ... است تا آن را به مجموعه‌ای قابل بهره‌برداری برای عموم زائران و مجاوران تبدیل کند.
   توجه ویژه شورای ششم به حفظ و حراست از بناهای تاریخی/ پیگیری مجدانه برای ایجاد باغ ایرانی در «باغ‌خونی»

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد از مجموعه تاریخی «باغ‌خونی» در خیابان عنصری بازدید کردند.

   مهدی ناصحی در حاشیه این بازدید، از باغ‌خونی به عنوان مجموعه‌ای تاریخی و ارزشمند یاد کرد که از شرایط بسیار ویژه‌ای برخوردار است و گفت: این بناء که متشکل از ساختمان‌های مختلف است، در دل شهر و هسته مرکزی مشهدمقدس قرار گرفته و امیدواریم بتوان در هماهنگی با دستگاه‌‎های مربوطه که مدعی مالکیت آن هستند، شرایطی را فراهم آورد که در قالب یک باغ ایرانی و عمارتی زیبا مورد استفاده قرار گیرد.

   وی با بیان اینکه باغ‌خونی از ظرفیت گردشگری بسیار بالایی برخوردار است، گفت: در کنار این باغ، منازل قدیمی وجود دارد که هرکدام از این بناها یک ظرفیت‌ و جذابیت شهری محسوب می‌شود؛ با خریداری و ملحق شدن آنها به مجموعه باغ‌خونی می‌توانند کاربری‌های متنوعی پیدا کنند.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: براساس همین اهمیت، مدیریت شهری در تلاش بوده و مذاکراتی با نیروی انتظامی، بانک کشاورزی، وزارت امور خارجه و ... درحال انجام است تا باغ‌خونی به مجموعه‌ای قابل بهره‌برداری برای عموم زائران و مجاوران تبدیل شود.

   ناصحی با بیان اینکه نگاه شورای ششم، احیاء بناهای تاریخی برای استفاده عمومی است، گفت: امیدواریم بتوانیم با این رویکرد از هویت و میراث فرهنگی خود در مسیر خدمت به مردم و نشان دادن تمدن غنی و تاریخی مشهد بهره بگیریم.

   وی افزود: هر بناء تاریخی که از چنین ویژگی تاریخی برخوردار باشد، مورد توجه ماست و مانع از تهدید و به مخاطره افتادن آن می‌شویم.

   ناصحی خاطرنشان کرد: منابع شهرداری را باید به نحوی سامان دهیم که بناهای تاریخی را در اختیار فرهنگ و هویت شهر نگه داریم.

   تعداد بازدید: 151
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 88    بازدید کنندگان دیروز: 11743    کل بازدید ها : 7,672,606
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد