• پنج شنبه،05 خرداد 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 402
   کد: 216973
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷
   با هدف مدیریت هزینه‌ها و ارتقاء سطح امنیتی؛

   نرم‌افزارهای شهرداری مشهد یکپارچه‌سازی می‌شود

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: نرم‌افزارهای شهرداری مشهد به منظور مدیریت هزینه‌ها، ارتقاء پدافند غیرعامل و کسب درآمد پایدار یکپارچه‌سازی می‌شود.
   نرم‌افزارهای شهرداری مشهد یکپارچه‌سازی می‌شود
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی در گفتگویی با اشاره به مصوبه اخیر شورای شهر درخصوص یکپارچه‌سازی نرم‌افزارهای شهرداری مشهد، اظهارکرد: در شهرداری حدود 111 سامانه نرم‌افزاری داریم که خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند.

   وی با بیان اینکه هزینه پشتیبانی و نگهداری این سامانه‌ها در سال حدود 18 میلیاردتومان است، گفت: یکی از نگاه‌های کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر، تبدیل هزینه‌ها به درآمد، آن‌هم درآمدهای پایدار و کارآمد است؛ برهمین اساس باید به سراغ طرح‌هایی برویم که هزینه‌ها را بکاهد و درآمدها را افزایش دهد.

   حسامی افزود: در بحث سامانه‌ها، شاهد توسعه‌های سلیقه‌ای هم هستیم؛ گاه دوایر اجرایی در شهرداری مشهد برای اقدامی خاص، درخواست سامانه می‌کنند، درصورتیکه این موارد ممکن است یکپارچه نبوده و ارتباطات و تعاملات مناسبی نیز نداشته باشند.

   وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت و حجم کارای بالا، موضوع اولویت‌بندی موضوعات بسیار مهم بوده و نقش بخش خصوصی در این حوزه دیده نشده است.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه شهرداری مشهد و سازمان فاوا در حوزه نرم‌افزاری، هوشمندسازی و شهر الکترونیک، در کشور پیشروست و تجارب بسیار خوبی دارد، گفت: نرم‌افزارها و سامانه‌های به‌روزی که در کل کشور، حتی پایتخت استفاده می‌شود، ابتدا در مشهدمقدس تجزیه و تحلیل و کدنویسی شده و زیر بار اجرا رفته و مشهدالرضا(ع) پرچم‌دار این حوزه است.

   حسامی افزود: از طرح ارائه شده در جلسه علنی که به تصویب رسید، می‌توان نگاه ایجاد درآمد و کاهش هزینه هم داشت؛ مشهدمقدس از تجارب ارزشمندی برخوردار بوده که می‌توان به سایر کلانشهرهای کشور در قالب بسته نرم‎‌افزاری مدیریت شهری صادر کرد.

   وی اظهارکرد: براساس مصوبه شورای شهر مشهد، شهرداری مکلف شده در راستای یکپارچه‌سازی سیستم‌های نرم افزاری، ارتقا پدافند غیرعامل و کسب درآمد پایدار در این حوزه، نسبت به ارایه لایحه حداکثر ظرف مدت دو ماه از لازم الاجرا شدن مصوبه با رویکردهایی مشخص اقدام نماید.

    

    

   تعداد بازدید: 402
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 762    بازدید کنندگان دیروز: 2483    کل بازدید ها : 7,720,491
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد