• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 503
   کد: 216969
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
   رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خبرداد؛

   برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی روسای کمیسیون‌های حقوقی شوراهای اسلامی کلانشهرها

   رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: اولین نشست هم‌اندیشی روسای کمیسیون‌های حقوقی شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور، نیمه دوم دی‌ماه به میزبانی مشهدمقدس برگزار می‌شود.
   برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی روسای کمیسیون‌های حقوقی شوراهای اسلامی کلانشهرها

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، هاشم دائمی در گفتگویی از برگزاری اولین نشست هم‌اندیشی روسای کمیسیون‌های حقوقی شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور به میزبانی مشهدمقدس خبرداد و اظهارکرد: ضرورت و اهداف مختلفی برای برگزاری این نشست تدوین و تعریف شده که یکی از آنها، تصمیم‌گیری و اتفاق نظر روسای کمیسیون‌های حقوقی در خصوص طرح‌ها و لوایح مرتبط با مدیریت شهری است.

   وی مشارکت کمیسیون‌های شورای شهر برای تصمیم‌ساز شدن و ارائه خط مشی به مجلس و دولت را از دیگر ضرورت‌های برگزاری این نشست دانست و گفت: در حاشیه این اجلاس که نیمه دوم دی‌ماه برگزار می‌شود، دبیرخانه دائمی کمیسیون‌های حقوقی کلانشهرها را هم تشکیل می‌دهیم که دستاورد ارزنده و مثمر ثمری برای مدیریت‌های شهری است.

   دائمی در ادامه صحبت‌های خود به تشریح محورهای این نشست 2 روزه پرداخت و افزود: یکی از شاخص‌ترین اهداف مدنظر، انتقال تجربیات و اطلاع از نحوه عملکرد کمیسیون‌های حقوقی کلانشهرها خواهد بود.

   دائمی تصریح کرد: در این اجلاسیه، بررسی چالش‌‌های حقوقی طرح های تفصیلی کلانشهرها و بهره‌برداری‌های موقت، طرح اصلاح قانون مهندسی و کنترل ساختمان، طرح اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها و طرح اصلاح موادی از قانون دیوان محاسبات کشور را هم مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

   وی افزود: امیدواریم برگزاری این نشست دستاوردهای سازنده‌ای برای حوزه حقوقی کلانشهرهای کشور داشته باشد؛ دستاوردهایی که بی‌شک در تعاملات بین شهروندان و مدیریت‌های شهری اثرگذاری بالایی خواهد داشت.

   تعداد بازدید: 503
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2094    بازدید کنندگان دیروز: 3476    کل بازدید ها : 7,641,591
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد