• چهارشنبه،28 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 291
   کد: 216919
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵

   نطق پیش از دستور رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ناطق پیش از دستور پانزدهمین جلسه علنی شورا بود.
    
   طق پیش از دستور رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، ایمان فرهمندی، رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ناطق پیش از دستور پانزدهمین جلسه علنی شورا بود. متن نطق وی به شرح ذیل است:

   بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

   اخیراً در بحث عزل و نصب معاونان و مدیران شهرداری مشهد، اتفاقاتی رخ داده که ذکر چند نکته به صورت مختصر در این خصوص لازم است.

   عزل و نصب مدیران، حق و تکلیف شهردار بوده و طبیعی است که در این خصوص باید تصمیم‌گیری نماید و بنا به وظایفی که بر عهده دارد، باید همکاران خود را انتخاب و تغییراتی را اعمال نماید.

   اما شهردار، مشاوران و همکاران وی باید توجه داشته باشند که در این تغییر و تحولات و جابجایی‌ها شأن، کسوت، سابقه و جایگاه اجتماعی افراد مد نظر قرار گیرد.

   تغییرات مدیریتی بدون توجه به نکات یاد شده، آسیب‌های فراوانی را چه در حوزه شهرداری و چه در سطح شهر ایجاد می‌کند که در شأن شورای شهر و شهردار انقلابی که برای تحول در شهر عهده‌دار مسئولیت شده‌اند نیست.

   انتظار داریم که از شهردار مشهدالرضا(ع) چهره‌ای مسلط، متین، انقلابی و با برنامه ببینیم. امیدواریم بعد از این چنین نما و چهره‌ای متجلی شود.

   بر خود وظیفه می‌دانم که از زحمات چندین ساله افرادی که در این شهر زحمت کشیده‌اند و در جهت ارتقاء خدمات و کیفیت زندگی مردم چه در ادوار گذشته و چه در چند ماه مدیریت شورای ششم قدم برداشته‌اند، به ویژه آقایان کاظمی، حسین‌نژاد، نعمتی، اصغری، سلامی، ذبیحی و ... تقدیر و تشکر کنم.

   آقای دکتر کاظمی از مدیران توانمند، باسابقه و پرظرفیتی است که در دوره مدیریتی خود نهایت تلاش را در جهت همراهی با برنامه‌های شورای شهر و مدیریت شهری داشت و باعث و بانی و عامل خیلی از اتفاقات مهم این شهر بوده است.

   برای آقای «منبتی» نیز در مسئولیت جدید آرزوی توفیق داریم؛ مسئولیتی که بسیار سخت و سنگین است.

   بی‌شک، با توجه به سابقه و تجربه‌ درخور و فراوانی که وی دارد، با مطالعه این مسئولیت را پذیرفته، برنامه‌های شورای شهر و شهرداری را مطالعه کرده و نگاه ویژه‌ای به شرایط مالی و مدیریتی شهر و شهرداری داشته‌اند.

   کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد مقدس نیز تلاش می‌کند که در مسیر تحقق شعارها و وعده‌هایی که به مردم داده‌ایم و تضامین که از شهردار گرفته‌ایم، گام بردارد و به منظور اجرای موفق تعهدات در کنار شهرداری باشد و همراهی و مساعدت نماید.

   مسئولان و مدیران حوزه عمران و حمل‌ونقل باید بدانند که این حوزه، مبتنی بر منابع انسانی است و نقش و جایگاه منابع انسانی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و باید نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

   اجرای مصوبات شورای شهر در بحث کمک به تاکسیرانی، حق جذب اتوبوسرانان و ... زیرساخت‌هایی است که فراهم شده و می‌توانند همکاران را با مدیریت جدید همراه کنند و در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ها موفق باشند.

   به شهردار و تیم همراه ایشان توصیه می‌کنیم که انتصابات را بر مبنای برنامه‌ها پیش ببرند و هر شخصی که قرار است مسئولیتی را بپذیرد و یا تحویل دهد، بر مبنای برنامه باشد.

   انتصابات، تغییرات و جابجایی‌های معاونان، مدیران، شهرداران مناطق و ... باید بر اساس برنامه باشد و نگاه ما صرفاً نگاه برنامه‌ای بوده که هدفگذاری و نگاهش به تحقق تعهداتی است که نسبت به مردم داریم؛ مردم هم از ما انتظار دارند و امید، آرزو و آمال خود را به عملکرد ما بسته‌اند.

   شرایط باید به نحوی باشد که کوچک‌ترین شائبه در انتصابات بوجود نیاید؛ در فضای مجازی و عمومی حرف‌هایی گفته و استناداتی می‌شود که خواهشمندیم از این مواضع اتهام حتی‌الامکان دوری شود.

   جلوی دخالت های غیر‌فنی و غیر‌تخصصی در انتصابات ایستاده شود و متناسب با  انتظاری که از عملکرد انقلابی آقای شهردار داریم، حتماً این مسیر را با دقت و توجه پیش ببرند. 

   تعداد بازدید: 291
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2441    بازدید کنندگان دیروز: 3912    کل بازدید ها : 7,645,850
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد