• پنج شنبه،05 خرداد 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 56
   کد: 216848
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   مدیریت شهری درحال تهیه قانون حمایت از معلولان

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مجموعه مدیریت شهری مشهد در حال تنظیم قانونی است که بخش‌های اولیه آن تنظیم و به شورای شهر ارائه شده که در کمیسیون‌های مختلف در حال بررسی و پایش است.
   مدیریت شهری درحال تهیه قانون حمایت از معلولان

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان عسکری در نشست «جهانشهر مهربانی و چالش‌های پیش‌رو معلولان» که با حضور تشکل‌های فعال در حوزه معلولان برگزار شد، اظهارکرد: توجه به گروه‌های خاص و به ویژه معلولان، موضوع بسیار مهمی برای نظام مدیریت شهری در بستر زندگی اجتماعی است.

   وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی هر انسان است که به یاری هم‌نوع خودش، به‌ویژه آنان که براساس شرایط جسمی و حرکتی دچار نقص هستند، بشتابد و توجه ویژه و خاصی به آنها داشته باشد، گفت: شورای ششم و مدیریت شهری براساس دغدغه‌های اجتماعی خود، رسیدگی و تسهیلگری امورات گروه‌های خاص زندگی اجتماعی از جمله معلولان و جانبازان را در دستورکار خود قرار داده است.

   طهوریان عسکری تاکید کرد: توجه به جنبه‌های مختلف زندگی اجتماعی این عزیزان باید بسیار بسیط باشد چراکه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: تسهیلگری در حوزه حمل‌ونقل معلولان، ایجاد فرصت حضور معلولان و جانبازان در بسترهای مختلف اجتماعی و سکونتگاهی محیط‌های اجتماعی شهر، ساخت‌وساز و شهرسازی و توجه به سبک زندگی مورد نیاز گروه‌های خاص از جمله موضوعاتی است که باید مدنظر قرار گیرد.

   طهوریان گفت: برهمین اساس و در راستای قانون حمایت از معلولان مصوب سال ۹۷، مجموعه مدیریت شهری مشهد در حال تنظیم قانونی است که بخش‌های اولیه آن تنظیم و به شورای شهر ارائه شده که در کمیسیون‌های مختلف در حال بررسی و پایش است.

   وی افزود: مجددا از تمامی انجمن‌های حمایتی در بحث معلولان خواستاریم که به یاری مدیریت شهری بیایند و با نگاه کارشناسی خود موجب جامع‌تر شدن آن شوند تا پس از طی مراحل قانونی، به نتیجه مطلوبی دست یابیم.

   تعداد بازدید: 56
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 516    بازدید کنندگان دیروز: 2483    کل بازدید ها : 7,720,245
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد