• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 51
   کد: 216822
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خبرداد؛

   نقشه جامع خواهرخواندگی مشهدمقدس تهیه می‌شود

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: خواهرخواندگی فراتر از نام‌گذاری یک معبر و اتلاق این عنوان به دو شهر است و لذا براساس همین دغدغه‌مندی مقرر شده شهرداری نقشه جامع خواهرخواندگی مشهد را در عرصه بین‌المللی مشخص کند.
   نقشه جامع خواهرخواندگی مشهدمقدس تهیه می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، فاطمه سلیمی با بیان اینکه «خواهرخواندگی» قرادادی است که معمولا بین مسئولان و سران دو شهر با هدف ایجاد همبستگی و اتحاد بیشتر بسته می‌شود، اظهارکرد: خواهرخواندگی، برخاسته از انس، الفت، دوستی و مهر خواهری است و انعقاد این قراردادها باید منتج به منافع مشترک فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، بازرگانی، تاریخی، علمی و ... شود.

   سلیمی همچنین گفت: باید توجه داشت که خواهرخواندگی صرفا به نامگذاری یک معبر خلاصه نشود؛ این واژه مفهوم بسیار عمیقی و گسترده‌ای دارد که تاکنون مغفول واقع شده است.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه براساس همین دغدغه‌مندی مقرر شده که شهرداری، نقشه جامع خواهرخواندگی مشهد را در عرصه بین‌المللی مشخص کند، افزود: در این نقشه باید پیوست های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فناوری و ... تبیین شود و به صورت مصداقی صرفا در مورد یک شهر مشخص بحث نکنیم.

   سلیمی خاطرنشان کرد: جایگاه و شانیت مشهدمقدس از ابعاد مختلف در خواهرخواندگی‌ها باید لحاظ شود و این تفاهم‌نامه با شهرهایی باشد که در تراز جهان‌شهر برکت و کرامت باشند.

   وی گفت: متناظر با هر پیوست، اعم از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و ... باید شهری مشخص شود و بدانیم که در قالب هر تفاهم‌نامه کدام منافع مشهدالرضا(ع) تامین می‌گردد.

   تعداد بازدید: 51
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 522    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,854
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد