• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 27
   کد: 216765
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸
   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   «خداداد عزیزی»؛ عنصر هویت‌بخش تاریخی/ تحول فوتبالی در مشهدمقدس رقم می‌خورد

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: به همت کمیسیون ورزش و جوانان و حمایت‌های شهردار مشهد، طی دو سال آینده در برخی از رده‌های فوتبال مشهد شاهد تحولاتی سازنده‌ خواهیم بود.
   «خداداد عزیزی»؛ عنصر هویت‌بخش تاریخی/ تحول فوتبالی در مشهدمقدس رقم می‌خورد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مهدی ناصحی در مراسم تجلیل از ورزشکار مشهدی و حماسه‌ساز ملبورن، پیشکسوت فوتبال کشورمان، «خداداد عزیزی»، با بیان اینکه خداداد، نماینده یک نسل تکرارنشدنی در فوتبال ایران است، اظهارکرد: حماسه‌ای که خداداد و همرزمانش در استرالیا رقم زدند، اتفاق بی‌نظیری بود؛ آن هم در شرایطی که با فشارهای متعدد از سوی افکار عمومی مواجه بودیم و شرایط خاصی که در استرالیا برای تیم ملی رقم زدند.

   وی خداداد عزیزی را به‌عنوان یک عنصر هویت‌بخش تاریخی دانست و گفت: بازیکنان و فوتبالیست‌های مختلفی در صعود ایران موثر بودند ولی امروز نامی از آنها نیست؛ خداداد را فقط فوتبال او زنده نگه نداشته بلکه این مهم ثمره اخلاق، صداقت، پاکی، صافی و معرفت اوست.

   ناصحی افزود: خداداد عزیزی در اوج قرار گرفت ولی با تکیه بر سطح روحی و معنوی فردی که داشت، شرایط خودش را در چنین شرایط مهمی سروسامان داد و کنترل کرد؛ او به لحاظ شخصیتی، توان پذیرش این مسئولیت را داشت و همین ویژگی ‌هاست که سبب شده امروز رسانه برای گفتگو با خدداد صف کشیده است.

   نایب رئیس شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه حماسه‌ساز ملبورن در دل تک تک مردم جای دارد و این اتفاق بسیار مهمی است، تصریح کرد: چنین مراسم مشابهی را برای تکریم و بزرگداشت سایر نام‌آورانی که نقش بسزایی در هویت مشهدالرضا(ع) داشته‌اند، باید داشته باشیم.

   ناصحی، خداداد عزیزی را یکی از نمادهای شهر مشهدمقدس دانست و گفت: این اتفاق، فرصت است که حاصل زحمات طولانی بوده و به سادگی به دست نیامده؛ او نقطه عطف فوتبال ایران را رقم زد.

   وی با بیان اینکه مدیریت شهری مشهد بهره‌گیری از ظرفیت‌های اجتماعی و فرهنگی در حوزه‌های مختلف که موجب افزایش تعلق اجتماعی مردم به مشهدالرضا(ع) می‌شود را رسالت و تکلیف خود می‌داند، اظهارکرد: یکی از جلوه‌های این افزایش تعلق، فوتبال است ولی متاسفانه یکی از دلایلی که همیشه این ورزش به مشکل خورده، عدم امکان برنامه‌ریزی در فرآیندهای مدیریتی آن است.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه به همت کمیسیون ورزش و جوانان و حمایت‌های شهردار مشهد، طی دو سال آینده در برخی از رده‌های فوتبال مشهد شاهد تحولاتی سازنده‌ خواهیم بود، گفت: اکنون درحال مطالعه و برنامه‌ریزی برای قدم برداشتن در این مسیر هستیم.

   ناصحی افزود: مشهدمقدس، متعلق به امام‌رضا(ع) است و هر ورزشکار مشهدی، در هر رشته و عرصه‌ای که موفقیتی را کسب کند، نام امام‌رضا(ع) به اهتزار درآورده که افتخار بزرگی است؛ افتخاری که بخشی از آن را خداداد عزیزی انجام داده و مشهدالرضا(ع) را در تاریخ ورزش جاودانه کرده است.

   تعداد بازدید: 27
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 603    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,935
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد