• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 35
   کد: 216734
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
   مدیرعامل جامعه معلولان استان خراسان رضوی در چهاردهمین جلسه علنی شورا:

   دسترسی‌پذیری؛ شاخصی برای ارزیابی پیشرفت شهرها/ مناسب‌سازی صرفا برای رفع تکلیف نباشد

   مدیرعامل جامعه معلولان استان خراسان رضوی گفت: مناسب‌سازی بناها و ساختمان‌های عمومی یک قانون است ولی در برخی موارد شاهد این هستیم که مناسب‌سازی صرفا برای رفع تکلیف است.
   دسترسی‌پذیری؛ شاخصی برای ارزیابی پیشرفت شهرها/ مناسب‌سازی صرفا برای رفع تکلیف نباشد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمد ایمانی‌راد، مدیرعامل جامعه معلولان استان خراسان رضوی در آغاز چهاردهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد با بیان اینکه این تشکل و سازمان مردم‌نهاد، از سال 56 فعالیت خود را آغاز نموده و درحال حاضر 4500 نفر عضو دارد، اظهارکرد: در طول سال‌های اخیر سعی کرده‌ایم که مدافع حقوق این عزیزان باشیم؛ تاحدودی موفق بوده‌ایم و مطالبه‌گری ما اتفاقات خوبی را رقم زده است.
   وی با بیان اینکه معلولان و توانیابان با مشکلات متعددی دست‌وپنجه نرم می‌کنند که یکی از آنها، دسترسی‌پذیری و ایجاد فرصت دسترسی به همه اماکن و فضاهای شهری است، گفت: امروزه، دسترسی‌پذیری به عنوان یکی از شاخص‌های پیشرفت در شهرها تعریف شده است.
   ایمانی‌راد افزود: علیرغم تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته، در شهر ما همچنان مشکلات متعددی پیش روی معلولان و توانیابان است؛ البته با پیگیری‌های صورت گرفته، چندین سال در بحث مناسب‌سازی، در کشور اول شدیم.
   مدیرعامل جامعه معلولان استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: فرصت 4 ساله پیش‌روی شورای ششم فرصت مغتنمی است که باید پیگیر آن باشیم و با سربلندی بتوانیم برای توانیابان و آینده خود گام‌های اثرگذاری برداریم.
   ایمانی‌راد در این جلسه خواستار تصویب لایحه حمایتی از افراد دارای معلولیت شد و گفت: مناسب‌سازی بناها و ساختمان‌های عمومی یک قانون است ولی در برخی موارد شاهد این هستیم که مناسب‌سازی صرفا برای رفع تکلیف است.
   وی با بیان اینکه شهرداری به‌عنوان یکی از موثرترین مجموعه‌ها برای فرهنگسازی در شهر شناخته می‌شود، افزود: انتظار ما از مدیریت شهری، فرهنگسازی در بحث معلولان و توانیابان است؛ این مهم نباید صرفا به یک روز و هفته مشخص محدود شود.
   ایمانی‌راد، توجه، احیاء و اجراء مصوبات و بخش‌نامه‌های مربوط به توانیابان و معلولان که مغفول مانده و اجرایی نشده را دیگر موضوعی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد. 

   تعداد بازدید: 35
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 749    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,315,081
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد