• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 31
   کد: 216733
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در آغاز چهاردهمین جلسه علنی شورا:

   استحکام بناهای عمومی؛ دغدغه شورای ششم/ توانیابان باید به حقوق حقه خود برسند

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: موضوع مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و استحکام بنا، به‌ویژه ساختمان‌های عمومی همچون بیمارستان‌ها، ساختمان‌های اداری و مساجد، مقوله‌ بسیار مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد.
   استحکام بناهای عمومی؛ دغدغه شورای ششم/ توانیابان باید به حقوق حقه خود برسند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن موحدیان در آغاز چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، به تشریح مناسبت‌های هفته جاری پرداخت و با گرامیداشت 7 آذرماه، روز نیروی دریایی، اظهارکرد: نیروی دریایی، نیرویی است که کمتر از آن یاد می‌شود چراکه اکثرا در نوارهای دریایی و استان‌های حاشیه خلیج فارس، دریای عمان و یا دریای خزر هستند.
   وی با تاکید بر لزوم قدردانی و قدرشناسی از رشادت‌های نیروهای دریایی کشور، گفت: این عزیزان، حماسه‌های بزرگی در جنگ آفریدند و موجب اعتلاء ایران زمین شدند.
   موحدیان با بیان اینکه 7 آذرماه، سالروز عملیات غرورآفرین مروارید و این حماسه ماندگار در تاریخ است، افزود: در چنین روزی، ناوچه موشک‌انداز پیکان متاسفانه توسط متجاوزان عراق و حزب بعث غرق شد و تعدادی از دلاورمردان کشورمان در دریای عمان به شهادت رسیدند.
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: امروز به برکت همین شهدای نیروی دریایی، شاهد اقتدار ایران نه تنها در خلیج فارس و دریای عمان، بلکه در تمام آب‌های دنیا هستیم و نیروهای جان‌برکف دریایی ما ماموریت انجام می‌دهند.
   وی با اشاره به دوری از خانواده که سربازان و نام‌آوران نیروی دریایی به واسطه رسالت کاری خود تحمل می‌کنند، گفت: برماست که از خانواده‌های این عزیزان نیز تقدیر و تشکر داشته باشیم.
   موحدیان در ادامه به روز بزرگداشت شیخ مفید، عالم برجسته شیعیان پرداخت و افزود: این عالم وارسته مورد احترام تمام مسلمانان اعم از شیعیان و اهل تسنن و از چهره‌های ماندگار تاریخ تشیع است که از مقامی رفیع برخوردار بوده و ارزش و احترام خاصی را برای ایشان قائل هستیم.
   روز مجلس، دیگر مناسبتی بود که رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در آغاز چهاردهمین جلسه علنی به آن اشاره و تصریح کرد: در این روز، از آیت ا... مدرس، روحانی وارسته یاد می‌کنیم؛ چهره‌ای که حضرت امام(ره) بارها از ایشان به بزرگی و شجاعت نام بردند.
   موحدیان با بیان اینکه مرحوم مدرس نه اهل مرعوب شدن بود و نه اهل تطمیع، گفت: یکی از خصوصیات دیگر این روحانی فرهیخته، فریب نخوردن ایشان بود؛ امیدواریم ما هم به‌عنوان اعضای شورای شهر، رویه مرحوم مدرس را ادامه دهیم و کارها را با شجاعت و روحیه جهادی دنبال کنیم.
   وی در ادامه با اشاره به مانور سراسری ایمنی که فردا برگزار خواهد شد، اظهارکرد: موضوع مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و استحکام بنا، به‌ویژه ساختمان‌های عمومی همچون بیمارستان‌ها، ساختمان‌های اداری و مساجد، مقوله‌ بسیار مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد؛ این مهم در مساجد رنگ‌وبوی جدی‌‎تری به خود می‌گیرد چراکه مقررات ساختمان در آنها لحاظ نشده است.
   موحدیان گفت: شورای ششم و مدیریت شهری در این دوره، در بحث ایمنی و زلزله حرف‌های زیادی دارد و اقدامات مختلفی را باید انجام دهد.
   12 آذرماه، روز جهانی معلولین دیگر مناسبتی بود که رئیس شورای شهر در این جلسه به آن پرداخت و تصریح کرد: معلولان و کم‌توانان اقلیت جامعه هستند ولی حقوقی دارند که باید مورد توجه همه ما باشد.
   موحدیان با بیان اینکه معلولان و کم‌توانان باید بتوانند در شهر به راحتی تردد و از امکانات و زیرساخت‌ها بهره‌مند شوند، گفت: خوشبختانه تاکنون کارهای خوبی آغاز شده و امیدواریم بتوانیم گام‌های سازنده‌ای را برای این عزیزان برداریم و به حقوق حقه خود برسند. 

   تعداد بازدید: 31
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 732    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,315,064
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد