• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 62
   کد: 216653
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
   رئیس کارگروه حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   منشور حقوق شهروندی بازنگری می‌شود

   رئیس کارگروه حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از بازنگری در منشور حقوقی شهروندی، به دلیل عدم تطابق با نگاه و سیاست‌های کلان شورای ششم خبرداد.
   منشور حقوق شهروندی بازنگری می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حجت‌الاسلام حسن منصوریان در گفتگویی با اشاره به کارگروه حقوق شهروندی که ذیل کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد شکل گرفته است، اظهارکرد: در جلسه اخیر این کارگروه، منشور حقوق شهرنشینی که در دوره شورای پنجم تهیه شده، مورد بررسی قرار گرفت.

   وی گفت: چنین منشور، آیین‌نامه و دستورالعمل‌هایی باید منجر به حل مساله‌ای از مسائل شهر در حوزه‌های مختلف اعم از معتادان متجاهر، طلاق، بدسرپرستی و ... شود.

   حجت‌الاسلام منصوریان افزود: برهمین اساس، بازنگری منشور حقوق شهروندی در دستورکار کارگروه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس قرار گرفته است.

   رئیس کارگروه حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: در منشور حقوق شهروندی که درحال حاضر داریم، ملاک‌هایی چون الهی بودن، تقوا و معنویت شهر درنظر گرفته نشده و هیچ بندی از منشور نسبت به این مقوله‌ها ورود پیدا نکرده است.

   وی با بیان اینکه همین نقایص سبب شد تا بازنگری منشور، براساس سیاست کلی شورای ششم، منطبق با نظر مشهدالرضا(ع)، جهان‌شهر برکت و کرامت، در دستورکار قرار گیرد، گفت: در ابتدای کار، حق شهر بر شهروند را مدنظر قرار می‌دهیم؛ یعنی حق امام‌رضا(ع) بر مجاوران رضوی.

   حجت‌الاسلام منصوریان تصریح کرد: اگر این حقوق را رعایت کنیم و بنویسیم، بی‌شک الزامات مشهدمقدس به عنوان شهر امام‌رضا(ع) و دحو‌الارض آن که حرم مطهر رضوی است، فراهم و کارکردها، ماموریت‌ها و ظایف شهرنشینی‌ هم مشخص می‌شود؛ همچون قوانینی که خداوند متعال برای مکه مکرمه به‌عنوان بلد امن وضع کرده و آداب حضور و رفتار اجتماعی خاص خود را دارد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: در مشهد هم به‌عنوان شهری که پیدایش و فلسفه وجودی آن، امام‌رضا(ع) است، در ابتدا باید حق این امام و شهر آن مشخص شود تا شهروندان بتوانند در آن منظومه هویتی، رفتارهای خود را تنظیم کنند.
    

   تعداد بازدید: 62
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 731    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,315,063
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد