• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 67
   کد: 216609
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
   رئیس کمیته نظارتی شماره 5 شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خبرداد؛

   بهره‌برداری از فضای 3 هزارمتری ویژه توانیابان در پارک ملت

   رئیس کمیته نظارتی شماره 5 شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: براساس دغدغه‌مندی شورای ششم نسبت به برخورداری معلولان و توانیابان از امکانات و زیرساخت‌های شهری، در بوستان ملت، فضایی با مساحت 3 هزار مترمربع به این عزیزان اختصاص یافته که تا 2 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
   بهره‌برداری از فضای 3 هزارمتری ویژه توانیابان در پارک ملت

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید ابراهیم علیزاده با بیان اینکه به تناسب رشد جمعیت شهرنشینی، ایجاد عدالت اجتماعی و اعتلای حقوق شهروندان به یکی از مهمترین چالش‌های فراروی مدیریت شهری تبدیل شده است، اظهارکرد: بهره‌مندی حقوق شهری نکته‌ای است که به جد باید مدنظر باشد؛ به ویژه، حقوق شهروندی آن دسته از افراد که دچار نقص‌ها یا مشکلات خاص‌ هستند و به دلایل گوناگون به حمایت‌های مضاعف نیاز دارند.

   علیزاده افزود: یکی از مبتلابه‌ترین موارد تبعیض نسبت به معلولان و توانیابان، اجحاف در بهره‌مندی آنان از مفهوم «حق بر شهر است» و برهمین اساس، شورای ششم این موضوع را پیوسته مدنظر خود قرار داده تا آنها هم بتوانند در جامعه حضور فعال داشته باشند.

   وی با بیان اینکه انسان‌‌های سالم و توانیاب، همگی شهروندان این شهر هستند و باید از امکانات و خدمات شهری بهره‌مند باشند، گفت: از جمله این زیرساخت‌ها و امکانات، فضاهای سبز و بوستان‌های سطح شهر است.

   رئیس کمیته نظارتی شماره 5 شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: براساس همین دغدغه‌مندی، در بوستان ملت، فضایی را با مساحت 3 هزار مترمربع به معلولان و توانیابان اختصاص داده‌ایم که کاملا مناسب‌سازی شده است و ظرف 2 ماه آینده، براساس پیش‌بینی‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید.

   علیزاده در ادامه به شهرداری تاکید کرد که در فاز طراحی بوستان‌های بزرگ‌مقیاس شهری، فضاهای بازی و تفریح ویژه توانیابان دیده شود تا پس از اجرا به دنبال تامین زیرساخت‌های ویژه این عزیزان نباشیم.

   تعداد بازدید: 67
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 547    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,879
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد