• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 43
   کد: 216515
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
   رئیس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   سند راهبردی سایبری در مشهدالرضا(ع) تدوین شده است

   رئیس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهدمقدس گفت: سند راهبردی سایبری که در مشهدالرضا(ع) تدوین شده، در روزهای آتی به کل کشور ابلاغ می‌شود؛ اقدامی که افتخاری برای جهان‌شهر برکت و کرامت است.
   سند راهبردی سایبری در مشهدالرضا(ع) تدوین شده است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، وحید اکلملی در سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس به ارائه گزارشی از عملکرد اقدامات پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری پرداخت.

   وی با اشاره به 8 آبان‌ماه و هفته پدافند غیرعامل، اظهارکرد: بسیار مفتخریم که اخیرا شهرداری مشهد در حوزه پدافند غیرعامل، بین حوزه‌های کشوری، به عنوان حوزه برگزیده انتخاب شد.

   اکلملی با بیان اینکه در روزهای آتی، بزرگترین رویداد سایبری در مشهد رقم می‌خورد، گفت: این نشست با حضور دکترین نخبگان کشوری پدافند غیرعامل برگزار می‌شود و در آن سند راهبردی سایبری که در مشهدالرضا(ع) تدوین شده، به کل کشور ابلاغ می‌شود که افتخاری برای جهان‌شهر برکت و کرامت است.

   رئیس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد در ادامه به اقدامات این حوزه در بحث مقابله با کرونا پرداخت و تصریح کرد: براساس پیشنهادی که ارائه شد، پایگاه‌های مدیریت بحران به مراکز تجمیعی واکسیناسیون تبدیل شد که ثمره آن، افزایش دوبرابری سرعت واکسن در مشهدمقدس بود.

   الکلملی با اشاره به طرح دوام ثامن، گفت: تاکنون 11 هزار نفر در قالب این گروه‌ها در مشهد آموزش دیده‌اند که در کشور بی‌نظیر است؛ هر نفر 45 ساعت آموزش مقدماتی دیده است.

   وی با بیان اینکه مشهدمقدس، به‌عنوان یکی از کلانشهرهای کشور، خوشبختانه طی سال‌های اخیر حادثه بزرگی را تجربه نکرده است، افزود: در زمان وقوع بحران‌های آبشاری، اگر زلزله‌ای در مشهد یا شهری مثل تهران رخ دهد، بین 40 تا 50 درصد تلفات، ناشی از زلزله خواهد بود و 50 تا 60 درصد دیگر ناشی از حوادث ثانوی است.

   تعداد بازدید: 43
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 496    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,828
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد