• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 43
   کد: 216512
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در آغاز سیزدهمین جلسه علنی:

   بسیج؛ تشکلی جهانی و متشکل از پاکترین انسان‌ها/ ارتقاء فرهنگ ترافیکی نیازمند عزم جدی است

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: بسیج، محدود به مرزهای ایران و جمهوری اسلامی و حتی منطقه خاورمیانه نیست؛ بسیج، نیروی مقاومت جهانی و بین‌المللی است که در تمام عرصه‌ها، چه در عرصه جنگ نرم و چه در عرصه جنگ سخت، به موفقیت دست یافته است.
   بسیج؛ تشکلی جهانی و متشکل از پاکترین انسان‌ها/ ارتقاء فرهنگ ترافیکی نیازمند عزم جدی است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن موحدیان در آغاز سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ضمن گرامیداشت هفته تشکیل بسیج مستعضفین به فرمان امام‌(ره) در سال 1359، اظهارکرد: هفته بزرگداشت بسیج، بزرگداشت جانفشانی‌ها، ایثار و ازخودگذشتگی مردمی است که برای سربلندی این سرزمین از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

   وی گفت: بسیج فهم درستی از اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است که با ظهور اسلام تولد یافت و در بین ملت‌های مسلمان رشد پیدا کرد.

   موحدیان با بیان اینکه در زمان پیامبر(ص) هم بسیج، به‌معنای امروزی شکل گرفت ولی در جمعیتی محدودتر نسبت به زمان ما، افزود: بسیج در دوره‌های مختلف اسلام بروز و ظهور داشته است.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بسیجیان را مکتبی‌ترین و مردمی‌ترین نیروهای مقاومت جهانی دانست و تصریح کرد: بسیج، محدود به مرزهای ایران و جمهوری اسلامی و حتی منطقه خاورمیانه نیست؛ بسیج، نیروی مقاومت جهانی و بین‌المللی است که در تمام عرصه‌ها، چه در عرصه جنگ نرم و چه در عرصه جنگ سخت، به موفقیت دست یافته است.

   موحدیان با بیان اینکه بسیج از پاکترین انسان‌ها، فداکارترین افراد و آماده‌به‌کارترین نیروهای جامعه و جوانان ایران عزیز تشکیل شده است، گفت: در 2 سال اخیر شاهد اقدامات موثر این نیروهای مخلص و جان‌برکف در عرصه مقابله با ویروس منحوس کرونا بودیم؛ تلاش این عزیزان در بحث واکسیناسیون قابل تقدیر و تشکر است.

   وی افزود: بی‌‎شک، بسیج همانطور که تاکنون رشد و تعالی مملکت ما را به همراه داشته، در آینده نیز پیشرفت و تعالی را برای کشورمان به ارمغان خواهد آورد.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در ادامه با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی، اظهارکرد: حرکت در مسیر رشد و بالندگی جامعه، جز از طریق گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی امکان‌پذیر نیست.

   موحدیان با بیان اینکه سرانه مطالعه در مشهدمقدس، نسبت به سایر شهرهای کشور از وضعیت مناسبی برخوردار است، گفت: در عین حال، نسبت به سرانه‌های جهانی، شرایط مطلوبی نداریم؛ امیدواریم با بهبود شرایط از حیث شیوع ویروس کرونا، بتوان گام‌های موثرتری در بحث ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برداریم.

   وی افزود: مدیریت شهری، از جمله شورای شهر و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز تلاش‌های جدی‌تری در این مسیر خواهد داشت.

   روز جهانی یادمان قربانیان حوادث ترافیکی، دیگر مناسبتی بود که رئیس شورای شهر مشهد در این جلسه به آن اشاره داشت و با بیان اینکه متاسفانه سالانه حدود 23 هزار نفر را در سوانح و تصادفات از دست می‌دهیم، اظهارکرد: این آمار، جدا از تعداد افرادی است که دچار ضایعه نخاعی شده و طبیعتا به واسطه شرایط جسمانی از چرخه اقتصاد کشور خارج می‌شوند؛ عزیرانی که عمدتا جوان و نیروی کار کشور هستند.

   موحدیان با بیان اینکه همه باید در جهت کاهش حوادث ترافیکی گام برداریم و تلاش کنیم، گفت: یکی از راه‌های تحقق این مهم، بهره‌گیری از ظرفیت فرهیختگان جامعه و گروه‌های نخبگانی است؛ شورای شهر و مدیریت شهری نیز در بحث فرهنگسازی و آموزش تلاش خواهد کرد.

   وی افزود: تاکنون اقدام اثربخش و تاثیرگذاری را شاهد نبوده‌ایم و امیدواریم با همراهی کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد، بتوانیم تمهیدات مناسبی اندیشیده شود.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به لغو ممنوعیت تردد شبانه، گفت: مشهد از حیث شرایط کرونایی همچنان از شرایط مناسبی برخوردار نیست و همه باید قبول کنیم که همچنان شهروندان استفاده ماسک را مدنظر داشته باشند تا وارد موج ششم کرونا نشویم.

   موحدیان با بیان اینکه سرمایه‌های زیادی را به واسطه کرونا از دست دادیم و هزینه‌های زیادی نیز صورت گرفته است، افزود: امیدواریم هرچه زودتر و تلاش و رعایت همگانی پروتکل‌های بهداشتی، این ویروس از بین برود.

   تعداد بازدید: 43
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 712    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,315,044
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد