• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 95
   کد: 216473
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷
   رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   ۱۱ دستگاه متولی سازماندهی کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر

   رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: طبق قانون، 11 دستگاه متولی ساماندهی کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر هستند و وظیفه شهرداری‌ها، اسکان و بعضا تامین وعده غذایی آنهاست؛ مدیریت شهری نقش خود را ایفا کرده ولی سایر دستگاه‌ها کجا هستند؟
   ۱۱ دستگاه متولی سازماندهی کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، هاشم دائمی با بیان اینکه اغلب کارتن‌خواب‌ها، که در فصول سرد سال بیشتر به چشم می‌آیند، معتاد هستند، اظهارکرد: درصد قابل توجهی از این افراد، معتادان متجاهرند که همین آسیبی جدی است و باعث بروز آسیب‌های متعدد دیگر می‌شود.

   وی حضور معتادان متجاهر در سطح شهر را موجب ایجاد مسائل و معضلات مختلفی چون ناامنی اجتماعی، افزایش ارتکاب جرائم و زورگیری و ... دانست و گفت: براساس آمارهای ارائه شده، حدود 6 هزار معتاد متجاهر داریم که در فصول سرد سال، تحت عنوان کارتن‌خواب دیده می‌شوند.

   دائمی افزود: این آمار و ارقام تصویر زیبایی را پیش روی مدیریت شهری ایجاد نمی‌کند و لذا باید برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم.

   رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر با بیان اینکه چشم‌انداز مشهدالرضا(ع) در افق 1404، شهری مذهبی، سیاحتی، آرامش‌دهنده، فرح‎‌بخش و با اقتصاد خدماتی و صنایع برتر مبتنی بر فناوری‌های نوین و امنیت مناسب در سطح جهانی است، تصریح کرد: شورای ششم، شعار مشهدالرضا(ع)، جهان‌شهر برکت و کرامت را انتخاب کرده که کارتن‌خوابی، کودک‌کار و بسیاری از آسیب‌های دیگر در شان این جهان‌شهر آرمانی نیست.

   دائمی گفت: طبق قانون، 11 دستگاه متولی ساماندهی کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر هستند و وظیفه شهرداری‌ها، اسکان و بعضا تامین وعده غذایی آنهاست؛ سایر دستگاه‌ها کجا هستند؟

   وی با اشاره به سامانه 137 شهرداری مشهدمقدس، افزود: شهروندان با مشاهده کارتن‌خواب‌ در سطح شهر می‌توانند به این سامانه تماس گرفته و مراتب را اعلام نمایند تا در سریعترین زمان ممکن نسبت به هدایت این افراد به گرم‌خانه‌های سطح شهر اقدام شود؛ حرکتی که توام با حفظ عزت و کرامت انسانی افراد انجام می‌شود.

   دائمی با بیان اینکه کارتن‌خواب‌ها به محض ورود به گرم‌خانه، پس از تست‌های پزشکی به منظور شناسایی موارد مشکوک به کرونا، استحمام کرده و لباس مناسب و غذای گرم دریافت می‌کنند، گفت: اما سوال اینجاست که این چرخه معیوب تا چه زمانی می‌تواند ادامه یابد؟

   وی خاطرنشان کرد: بعضی از معتادان متجاهر زندگی روزانه خود را از طریق جرائم و سرقت و بازیافت غیراصولی می‌گذرانند؛ برنامه دستگاه‌های متولی در بحث تامین شغل این افراد چیست؟

   رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به تفاهمنامه‌ای که توسط شورای شهر آماده شده و در آن علاوه بر 11 دستگاه متولی، تا 37 دستگاه دیگر هم باید در این خصوص ایفای نقش کنند، گفت: امیدواریم این تفاهمنامه در استانداری به امضاء برسد و تمام دستگاه‌ها نسبت به آسیب‌های اجتماعی احساس مسئولیت کنند.

   دائمی افزود: زمانی معضل کارتن‌خوابی و معتادان متجاهر به صورت کامل حل و فصل می‌شود که همه دستگاه‌های متولی به وظایف سازمانی خود به نحو شایسته عمل کنند.

   تعداد بازدید: 95
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 517    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,849
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد