• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 43
   کد: 216458
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در مراسم بزرگداشت روز کتاب و کتاب‌خوانی محله طرق:

   والدین؛ از ارکان اصلی ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و نخبه‌پروری

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: اگر می‌خواهیم دست بیگانگان از این مرز و بوم دور بماند، مستقل و قدرتمند باشیم و مجهز به دانش روز، باید والدین نقش موثری در انتقال دانش کتاب‌ها به فرزندانمان ایفا نمایند.
   والدین؛ از ارکان اصلی ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و نخبه‌پروری

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان عسکری مراسم بزرگداشت روز کتاب و کتاب‌خوانی در محله طرق ضمن تبیین اهمیت کتاب‌، اظهارکرد: جامعه، تمدن، کشور و شهری که به دنبال کسب موفقیت و اثرگذاری است، باید بداند یکی از لازمه‌ها و زمینه‌های تحقق این مهم، از پنجره کتابخانه و از دل کتاب‌ها اتفاق می‌افتد.

   وی افزود: نوابغ، دانشمندان و چهره‌های ماندگار بسیاری همچون ابوریحان بیرونی، خواجه‌ نصیر‌الدین توسی، ابوالقاسم فردوسی و شهدای گرانقدر را در کشورمان داریم و دانش‌آموزان و نسل جوان ما که می‌خواهند در این مسیر گام بردارند و به موفقیت دست یابند، باید در مسیر علم و دانش و کتاب و کتاب‌خوانی گام بردارند.

   طهوریان عسکری با خطاب قراردادن والدین کودکان، گفت: شما بزرگواران، درحال تربیت میراث‌داران این سرزمین کهن هستید و مدیریت شهری، اداره کل کتابخانه‌های استان و دیگر دستگاه‌های متولی و فعالان حوزه فرهنگ این کشور هم در قبال کودکان مسئول هستند.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: اگر می‌خواهیم که دست بیگانگان از این مرز و بوم دور بماند، از استقلال برخوردار باشیم، قدرتمند باشیم و مجهز به دانش روز، باید نقش موثری در انتقال دانش کتاب‌ها به فرزندانمان ایفا کنیم.

   طهوریان عسکری ضمن تقدیر از دغدغه‌مندی مادران و پدران نسبت آینده فرزندانشان، گفت: امیدواریم این دغدغه را فعالان اجتماعی در تمام سطح شهر بیش از پیش در دل والدین زنده کنند.

   وی با بیان اینکه مسیر دانشمند شدن، مسیر طولانی و دوردستی نیست، افزود: با تکیه بر اراده والدین می‌توان خواجه‌نصیرهای دیگری برای این سرزمین پرورش داد؛ بدانید که دانشمند شدن، پول نمی‌خواهد، تنها و تنها اراده پدر و مادر را می‌طلبد.

   تعداد بازدید: 43
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 491    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,823
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد