• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 64
   کد: 216424
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵
   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   باغ کتاب مشهد در حاشیه شهر احداث می‌شود

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از تصمیم شورای ششم برای ایجاد بزرگترین باغ کتاب مشهد در حاشیه شهر خبرداد و اظهارکرد: این اقدام فرصت بسیار خوبی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی خواهد شد که از شهرداری خواسته‌ایم گام‌های اولیه را بردارد.
   باغ کتاب مشهد در حاشیه شهر احداث می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید طهوریان عسکری با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، این حوزه را یکی از مهمترین ‌عرصه‌ها برای توسعه فرهنگ و رشد دانش دانست و اظهارکرد: اگر کشور و سرزمینی درصدد ماندگاری و جهانی کردن تمدن خود است، باید به کتاب و کتاب‌خوانی توجه ویژه‌ای نمایند؛ از این طریق، نسل‌های آینده هم می‌توانند براساس تاریخ هویتی خود، حرفی برای گفتن داشته باشند.

   وی با بیان اینکه یکی از دقیق‌‎ترین و موثرترین ابزارها و کارکردها برای رشد و ارتقاء، فرهنگ کتاب‌خوانی است، گفت: شهر مشهد، به‌عنوان خطه‌ای حاصل‌خیز در حوزه ادب و زبان پارسی و مهد علم و دانش است و توقع داریم که ساکنان آن از نظر علمی و دانشی هم از شرایط بسیار خوبی برخوردار باشند.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: مدیریت شهری نیز وظایفی در این حوزه دارد؛ از جمله اینکه زیرساخت‌ها و بسترهای دسترسی آسان و راحت را برای شهروندان، در طبقات مختلف اجتماعی ایجاد کند تا همه آنها بتوانند از حوزه کتاب و کتاب‌خوانی نهایت استفاده را داشته باشند.

   طهوریان عسکری با بیان اینکه شورای ششم، ایجاد زیرساخت‌ها و بستر لازم برای کتابخانه، به‌ویژه در مجاورت مساجد حاشیه شهر را رسالت خود می‌داند، تصریح کرد: زمینه‌های دسترسی راحت و آسان شهروندان به کتاب و شرایط مناسب برای کتاب‌خوانی باید فراهم شود.

   وی با اشاره به صنعت چاپ که این روزها صنعت گرانی شده است، گفت: شورای ششم از کتابخانه‌های حاشیه شهر به عنوان مراکز مجاور مساجد، با همراهی مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌های استان و شهرستان، حمایت می‌کند.

   عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از تصمیم شورای ششم برای ایجاد بزرگترین باغ کتاب مشهد در حاشیه شهر خبرداد و اظهارکرد: این اقدام فرصت بسیار خوبی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی خواهد شد که از شهرداری خواسته‌ایم گام‌های اولیه را بردارد؛ امیدواریم تا هفته‌های آینده نتایج مربوطه از سوی شهرداری به شورای شهر اعلام شود.

   طهوریان عسکری با اشاره آئین‌نامه اجرایی کسر نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها، افزود: براساس اسناد بالادستی، منابع مالی که توسط شهرداری مشهد به این اداره کل پرداخت می‌شود، باید در حوزه جغرافیایی شهر مشهد هزینه شود تا بتوان گام‌های اثرگذاری در زمینه توسعه فضای کتاب و کتاب‌خوانی برداریم.

   تعداد بازدید: 64
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 515    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,847
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد