• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 71
   کد: 216400
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   کسب‌وکار بازاریان مختل شده؛ عملیات مرمت بازار فرش تسریع یابد

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: عملیات اجرایی مرمت بازار فرش به دلیل برخی معارضات، زمان‌بر شده و لذا با توجه به مختل شدن فعالیت کسبه و تردد بالای زائران و شهروندان، این روند باید با تلاش مضاعف شهرداری منطقه ثامن و میراث فرهنگی تسریع یابد.
   کسب‌وکار بازاریان مختل شده؛ عملیات مرمت بازار فرش تسریع یابد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن موحدیان ضمن بازدید از عملیات اجرایی مرمت بازار فرش مشهد، با کسبه این بازار هم دیدار و گفتگو کرد.

   موحدیان با بیان اینکه بازار فرش، بازاری تاریخی و میراثی است و کسبه آن هم جزو افراد متدین و قدیمی مشهد هستند، اظهارکرد: بازار فرش از حیث کالبدی و سازه‌ای باید مورد توجه قرار گیرد چراکه ناپایدار بوده و اگر به فکر آن نباشیم، جان کسبه، زائران و مجاوران را تهدید می‌کند.

   وی افزود: برهمین اساس، اقدام مشترکی بین شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری آغاز شده و مرمت این بنای تاریخی و میراثی در دستورکار قرار گرفته است.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به زمان‌بر شدن عملیات اجرایی مرمت بازار، گفت: با توجه به مختل شدن فعالیت کسبه و همچنین تردد بالای زائران و شهروندان در این بازار، این روند باید با تلاش مضاعف شهرداری منطقه ثامن و میراث فرهنگی تسریع یابد.

   شایان ذکر است که عملیات مرمت بازار فرش، که عرصه آن به ثبت جهانی رسیده، از اردیبهشت سال جاری آغاز شده است؛ پروژه‌ای که اجرای آن 8 سال پیگیری می‌شد و سرانجام با تصویب طرح آن توسط میراث فرهنگی و گردشگری، وارد فاز اجرایی شد.

   متولی اجرای مرمت بازار فرش، شهرداری است که براساس برنامه زمان‌بندی قرار بوده 8 ماهه به اتمام برسد ولی به دلیل معارضات گسترده پیش آمده اعم از تاسیسات شهری و کسبه، روند کار مختلف شده است.

   تعداد بازدید: 71
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 760    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,315,092
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد