• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 49
   کد: 216390
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   مفهوم «مشاغل مزاحم» نیازمند تعریف است

   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: مشاغل مزاحم را باید تعریف کنیم چراکه برخی از آنها جزو نیازهای ضروری مردم بوده و هیچگونه آلودگی صوتی نیز ندارند و لذا انتقال آنها به مراکز خارج از شهر ضروری نیست.
   مفهوم «مشاغل مزاحم» نیازمند تعریف است

   به گزارش پایگاه اطلاع‎‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسن کریمدادی در گفتگویی با اشاره به موضوع ساماندهی مشاغل مزاحم، اظهارکرد: در گام نخست باید این مشاغل را تعریف کنیم تا شغل‌های مزاحم و غیرمزاحم از یکدیگر تفکیک شوند.
   وی افزود: گاه منظور ما از مشاغل مزاحم، مشاغلی چون آهنگری و صافکاری و ... است که آلودگی صوتی زیادی دارند و مزاحم آسایش شهروندان می‌شوند؛ این فعالیت‌ها در مکان‌هایی صورت گیرد که مزاحمتی برای عموم نداشته باشد.
   کریمدادی گفت: از سوی دیگر، بعضی مشاغل مایحتاج ضروری و روزانه مردم هستند که سروصدایی هم ندارند؛ پس انتقال آنها به مراکز خدمات خودرویی خارج از محدوده شهری قابل قبول نیست.
   رئیس کمیسیون خدمات‌شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه مردم نباید برای انجام دادن یک کار خیلی معمولی مثل رفع پنچری خودروی خود چندین کیلومتر مسافت طی کنند، تصریح کرد: مشاغل این چنینی نیازمند تدابیر مناسب است؛ گاراژ‌های مختلفی در سطح شهر وجود دارند که می‌توان آنها را بازسازی و بدنه‌سازی کرد و به مشاغل مورد نیاز ضروری مردم که مزاحمتی ندارند، اختصاص داد.
   کریمدادی با اشاره به بازدیدهای مختلفی که از مراکز و مجتمع‌های ساماندهی خدمات خودرویی سطح شهر انجام داده است، گفت: انتقال همه مشاغل خودرویی به خارج از شهر را قبول نداریم و حتما به این موضوع ورود خواهیم کرد؛ مشاغلی که مزاحمتی برای شهروندان ندارند و نیاز ضروری آنهاست باید در مکانی که مستقر هستند، ابقاء شوند و یا به مکان دیگری با دسترسی مناسب انتقال یابند.
   وی افزود: رویکرد و نگاه کمیسیون خدمات‌شهری و شورای ششم درخصوص مجتمع‌های ساماندهی خدمات خودرویی، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است تا پس از تکمیل بتوان مشاغل مزاحم را انتقال داد. 

   تعداد بازدید: 49
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 617    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,314,949
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد