• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 66
   کد: 216369
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   سیاستگذاری مردم‌محور، اساس نگاه شورای ششم است

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: شورای شهر نهادی سیاستگذار برای مدیریت شهری است و سیاستگذاری‌های خود را باید به نظرات مردمی نزدیک کنیم.
   سیاستگذاری مردم‌محور، اساس نگاه شورای ششم است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، فاطمه سلیمی با اشاره به نشست‌های مستمر مردمی که در مساجد مختلف سطح شهر برگزار می‌کند، اظهارکرد: رویکرد شورای ششم، نسبت به پروژه‌هایی که تعریف می‌کند، پروژه‌های از مردم برای مردم، به منظور حل مسائل است.

   سلیمی افزود: برهمین اساس، یکی از بهترین بسترها برای اخذ نظرات مردمی، مساجد هستند؛ فرصت بسیار مغتنمی تا شهروندان بتوانند بی‌واسطه با مسئولان خود صحبت کنند و به طرح مسائل و دغدغه‌های خود بپردازند.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه در کنار نشست‌ها، بازدیدهای میدانی نیز در برنامه قرار گرفته است، گفت: بازدیدهای میدانی موجب اتخاذ تصمیماتی با اثربخشی بیشتر می‌شود.

   سلیمی با اشاره به فقدان مدیریت واحد شهری، تصریح کرد: برخی مسائلی که در این جلسات از سوی شهروندان مطرح می‌شود، مربوط به اختیارات و ماموریت‌های مدیریت شهری نیست ولی به‌عنوان نمایندگان مردم، قطعا مطالبات را پیگیری می‌کنیم.

   وی با بیان اینکه شورای شهر نهادی سیاستگذار برای مدیریت شهری است، گفت: سیاستگذاری‌های خود را باید به نظرات مردمی نزدیک کنیم و لذا شهرداری باید در اجرای پروژه‌های خود رضایتمندی و نقطه نظرات آنها را لحاظ کند.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس اشاره‌ای هم به پروژه‌های زودبازده و پیش‌ران توسعه در محلات داشت و تاکید کرد: دفاتر تسهیلگری باید این پروژه‌ها را مطابق خواست مردم تعریف نمایند و به هیچ وجه نظرشان را به ساکنان تحمیل نکنند.

   سلیمی گفت: برهمین اساس، در جلسات کمیته نظارتی که پروژه‌های اولویت‌دار مطرح می‌شود، باید در کنار نماینده دفتر تسهیلگری، نمایندگان ساکنان، ائمه جماعات و ... نیز باید حضور داشته باشند.

   تعداد بازدید: 66
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1730    بازدید کنندگان دیروز: 4065    کل بازدید ها : 7,323,677
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد