• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 44
   کد: 216363
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   هنر، ابزاری برای ترویج معنویت و محبت و عشق در شهر است/ استفاده از آثار هنری، بهترین راه کاهش معضلات اجتماعی

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: بهترین راه برای حل معضلات اجتماعی، استفاده از اثر هنری است تا از این طریق حال مردم خوب شود؛ اثر توحیدی و هنرمندانه، سطح معنویت شهر را ارتقاء می‌بخشد، محبت و مهربانی و عشق را در شهر جاری می‌کند.
   هنر، ابزاری برای ترویج معنویت و محبت و عشق در شهر است/ استفاده از آثار هنری، بهترین راه کاهش معضلات اجتماعی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حجت‌‎الاسلام حسن منصوریان در آیین آغازین جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهدالرضا(ع)، با بیان اینکه هنر یکی از اسماء خداوند متعال بوده و هنرمند تجلی صفات الهی است، اظهارکرد: خداوند جمیل است و هنرمند را تجلی اسم جمال خدا می‌دانیم؛ هر کاری از خلقت که در مرحله زیبایی قرار گیرد، آن مرحله از خلقت، یک هنر است.

   حجت‌الاسلام منصوریان افزود: هنر، وسیله تعالی اخلاق و معنویت انسان بوده چراکه تراوش آن، اغلب در خلوت هنرمند است و این خلوت، زمان اتصال هنرمند به عالم بالاست؛ برهمین اساس، اثر هنرمند، درسی از عالم هستی محسوب می‌شود و جلوه‌ای از توحید و زیبایی کائنات و خلقت خداست.

   وی با بیان اینکه در لحظه خلق آن اثر، هنرمندان تجلی خالق هستند، گفت: همین مهم سبب شده تا هنرمند در قاموس عرفان و مکتب توحید از جایگاه بسیار بالایی برخوردار باشد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس هنر را وسیله‌ای دانست که با بهره‌گیری از آن می‌توانیم شهرمان را به معنویت برسانیم و تصریح کرد: اثر توحیدی و هنرمندانه به واسطه جمالی که ایجاد می‌کند، سطح معنویت شهر را ارتقاء می‌بخشد، محبت و مهربانی را در شهر جاری می‌کند و عشق، بین مردم تبلور و تجلی می‌یابد.

   حجت‌الاسلام منصوریان گفت: به تبع این دستاوردها، میزان خشونت‌ها و دعواهای خیابانی، کودکان کار، طلاق و دیگر ناهنجاری‌های اجتماعی هم کاهش خواهد یافت.

   وی با بیان اینکه بهترین راه برای حل معضلات اجتماعی، استفاده از اثر هنری است تا از این طریق حال مردم خوب شود، افزود: حال و احوال مردم با یک اثر به اوج میرسد و ثمره این به اوج رسیدن، مهربانی با فرزندان و خانواده است.

   حجت‌الاسلام منصوریان در پایان آثار و اقدامات هنرمندان را بسیار مهم و تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: مدیریت شهری نیز از این ظرفیت به بهترین شکل بهره خواهد برد.

   تعداد بازدید: 44
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 693    بازدید کنندگان دیروز: 2073    کل بازدید ها : 7,344,116
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد