• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 49
   کد: 216278
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس مطرح کرد؛

   برنامه‌محوری؛ رویکرد بودجه 1401 نسبت به پروژه‌های عمرانی

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: رویکرد بودجه 1401 نسبت به پروژه‌های عمرانی، برنامه‌محوری است؛ پروژه‌های جدید در سطوح مختلف محلی، منطقه‌ای و شهری باید با نیازسنجی و اولویت‌سنجی از مردم باشد و در بودجه سالانه نیز لحاظ شود.
   برنامه‌محوری؛ رویکرد بودجه 1401 نسبت به پروژه‌های عمرانی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حسین حسامی در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه 6 شهرداری مشهد با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی براساس اولویت‌سنجی و نیازسنجی آغاز می‌شوند و براساس نیازهای مردمی باید تعریف شوند، اظهارکرد: یکی از پروژه‌های مهم منطقه 6، اتصال بلوار مصلی به بلوار حر است؛ پروژه‌ای که به لحاظ برنامه زمان‌بندی از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار بوده است.

   وی افزود: پرداختی به پیمانکاران و تزریق مالی به پروژه‌ها یکی از موضوعات مهم سطح شهر در حوزه عمرانی است که خوشبختانه با پیگیری‌های کمیسیون برنامه و بودجه و شهردار مشهد، امیدواریم اتفاقات خوبی در این بحث رقم بخورد.

   حسامی با اشاره به تفاهمنامه 6 هزار میلیاردتومانی اخیر شهرداری مشهد با بانک شهر، گفت: از سوی دیگر، پیگیر وصول مطالبات شهرداری از دولت نیز هستیم.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه سیاست کلی شورای ششم، تکمیل و ادامه دادن پرقدرت عملیات اجرایی پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی است، تصریح کرد: با اتفاقات خوبی که در حال انجام است، نوید تزریق منابع مالی به پروژه‌های حوزه‌های مختلف شهری اعم از عمرانی، خدمات‌شهری و ... را می‌دهیم.

   حسامی گفت: پیمانکاران یکی از ذی‌نفعان بزرگ مجموعه مدیریت شهری و بازواج اجرایی شهرداری هستند که ما آنها را همکاران خود می‌دانیم.

   وی افزود: قول پیگیری و پرداخت مطالبات پیمانکاران، در سریعترین زمان ممکن را می‌دهیم تا بتوان پروژه‌ها را براساس برنامه زمان‌بندی پیش برد.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه منابع مالی مدیریت شهری محدود بوده و از سوی دیگر بدهی شهرداری هم زیاد است و پروژه‌های مختلفی تعریف شده است، اظهارکرد: علیرغم این شرایط، تزریق مالی به پروژه‌ها و پیمانکاران در ماه‌های پایانی سال جاری انجام خواهد شد.

   حسامی گفت: رویکرد بودجه 1401 نسبت به پروژه‌های عمرانی، برنامه‌محوری است؛ پروژه‌های جدید در سطوح مختلف محلی، منطقه‌ای و شهری باید با نیازسنجی و اولویت‌سنجی از مردم باشد.

   وی تاکید کرد: پروژه‌هایی که اجرایی و کلنگ‌زنی می‌شوند، باید در بودجه سالانه دیده شوند تا با مشکلی روبرو نشویم؛ البته شهر موجودی زنده بوده و ممکن است پروژه‌هایی غیرقابل پیش‌بینی و حسب ضرورت تعریف شود ولی نباید انحراف زیادی داشته باشد. 

   تعداد بازدید: 49
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2719    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,829
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد