• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 60
   کد: 216259
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   بازارچه‌های محلی به یاری کسب‌وکارهای خرد می‌آیند

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: «بازاریابی»، یکی از مسائل عمده کارگاه‌های تولیدی است و برهمین اساس، با تکیه بر ظرفیت سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری، پیگیر ایجاد بازارچه‌های محلی یا همان روستابازارها هستیم.
   بازارچه‌های محلی به یاری کسب‌وکارهای خرد می‌آیند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، روز گذشته جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از قرارگاه کارآفرینی، آموزشی و فرهنگی شهید «محمود کاوه» بازدید کردند؛ این قرارگاه با بهره‌گیری از ظرفیت کاری، هنر و توانمندی افراد دارای سوء سابقه به تولید محصولات مختلف چوبی، تزئینی، کشاورزی و ... پرداخته است.

   حسین حسامی در حاشیه این بازدید ضمن تقدیر از دغدغه‌مندی قرارگاه کاوه و پشتیبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهارکرد: اقدامی کاملا مردمی و اثرگذار را در این مجموعه شاهد هستیم که شایسته تقدیر است.

   وی افزود: به‌کارگیری افرادی که در سطح جامعه نگاه خاصی به آنها می‌شود و بهره‌گیری از هنر و تجربه و ظرفیت آنها، مصداق بارز فرمایش سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی است که فرمودند تهدید را باید به فرصت تبدیل نمود.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با بیان اینکه مدیریت شهری برخاسته از شورای ششم بی‌شک پای‌کار اقدامات این‌چنینی است و پشتیبانی‌های لازم را خواهد داشت، گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم در عرصه اقتصاد، مردم‌محور بودن آن است؛ به‌‎نحوی که کسب‌وکارهای خرد به کارگاه و کارگاه به کارخانه تبدیل شود و سپس شاهد شکل‌گیری «صنعت» باشیم.

   حسامی، «بازاریابی» را یکی از مسائل عمده کارگاه‌های تولیدی دانست و تصریح کرد: برهمین اساس، با تکیه بر ظرفیت سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری، پیگیر ایجاد بازارچه‌های محلی یا همان روستابازارها هستیم.

   وی گفت: ایجاد چنین زیرساخت‌ها و بسترهایی برای عرضه مستقیم محصولات تولیدی روستاها و کارگاه‌های خرد، ضمن بازاریابی موفق برای این تولیدات و رونق کسب‌وکار فعالان این عرصه، محصولاتی سالم را، بدون واسطه و با قیمت مناسب، در اختیار شهروندان قرار می‌دهد.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از لزوم نقش‌آفرینی پایگاه‌های بسیج و نواحی در این بحث سخن گفت و افزود: در عین‌حال، مدیریت شهری و شهرداری نیز به‌عنوان تسهیلگر به ایفای نقش خواهد پرداخت.

   حسامی، نمایشگاه بین‌المللی مشهد را فرصت دیگری برای عرضه محصولات چوبی، غذایی، کشاورزی و ... دانست و گفت: در تعامل بین مدیریت شهری و قرارگاه شهید کاوه، این فضا به صورت رایگان می‌تواند در اختیار مجموعه قرار گیرد تا با ارائه محصولات تولیدی، گامی در جهت رونق کسب‌وکار و صنعتی شدن مجموعه برداشته شود.

   وی از دستگاه‌های متولی دیگر هم خواست تا به صورت زیربنایی پای کار بیایند و صنعتی را به صورت زیربنایی در مشهد شکل دهند تا الگویی برای کشور باشد و افزود: مدیریت شهری نیز در بحث زیرساختی، نقش‌آفرینی خواهد کرد.

   تعداد بازدید: 60
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2667    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,777
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد