• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 52
   کد: 216237
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تشریح کرد؛

   مصوبات دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس به تشریح مصوبات دوازدهمین جلسه علنی شورا پرداخت.
   مصوبات دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو در پایان دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، به تشریح دستورکارها و مصوبات این جلسه پرداخت.

   وی در ابتدا با اشاره به تغییر زمان برگزاری جلسات علنی، اظهارکرد: پیشتر جلسات علنی شورای شهر در روزهای دوشنبه برگزار می‌شد ولی با موافقت اعضای شورای شهر، از این بعد، جلسات علنی را روزهای یکشنبه خواهیم داشت.

   حاجی‌بگلو به نطق پیش از دستور مجید دبیریان، رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس اشاره کرد و گفت: در این جلسه 3 لایحه و یک طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   وی با بیان اینکه الحاق یک تبصره به مصوبه تعرفه بهای خدمات سرویس مدارس، اولین دستورکار این جلسه بود که با موافقت اعضای شورای شهر به تصویب رسید، گفت: تعیین و محاسبه بهای سرویس مدارس برعهده کارگروه ماده 18 بوده که این کارگروه متشکل از آموزش‌وپرورش، انجمن اولیاء و مربیان و شهرداری است.

   سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: پس از بررسی و تعیین تعرفه، بهای مشخص شده باید به تصویب شورای شهر برسد.

   حاجی‌بگلو با بیان اینکه تعرفه سرویس مدارس برای سال تحصیلی 1401-1400 در اردیبهشت امسال به شورای شهر ارسال و تصویب شد، تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص ناشی از کرونا و احتمال تغییر در تعداد روزهای مدارس و دانش‌آموزان، این مصوبه نیازمند اصلاح بود.

   عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در ادامه به تصویب لایحه مجوز پرداخت مابه‌التفاوت بهای تمام شده خدمات و کرایه دریافتی از مسافران به بخش خصوصی اتوبوسرانی در سال 1400، گفت: با توجه به لزوم ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی، این لایحه به تصویب رسید.

   حاجی‌بگلو تصریح کرد: براساس مصوبه امروز، به شهرداری مشهدمقدس اجازه داده شد تا براساس جداول پیوست مصوب شورای شهر، مابه‌التفاوت را به شرکت‌های اتوبوسرانی بخش خصوصی پرداخت کند.

   وی در ادامه گفت: با توجه به لزوم صیانت از سلامت شهروندان و براساس قانون شهرداری‌ها، طرح ساماندهی وضعیت خدمات مراکز دامپزشکی حیوانات خانگی در دستورکار شورای شهر قرار گرفت؛ بر این اساس شهرداری مکلف شده ظرف مدت 2 ماه نسبت به تهیه طرح ساماندهی و ایجاد کلینیک با همکاری سازمان دامپزشکی و دستگاه های مربوطه اقدام نماید.

   حاجی‌بگلو خاطرنشان کرد: در پایان این جلسه هم لایحه نام‌گذاری معابر فرعی به نام شهدای گرانقدر مطرح شد که با رای حداکثری اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

   تعداد بازدید: 52
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2553    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,663
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد