• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 92
   کد: 216233
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶
   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در نطق پیش از دستور مطرح کرد؛

   ترویج فرهنگ مشارکت اقتصادی در بین شهروندان

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: ترویج فرهنگ مشارکت اقتصادی در بین شهروندان باید در قالب کلید واژه‌هایی همچون کارآفرینی، خوداشتغالی و توجه به اقتصاد دانش‌بنیان و هوشمند تجلی یابد که زمینه ساز حرکت شهر در مسیر صحیح خود بوده و نازیبایی‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را به مدد توجه به این مهم مرتفع سازد و مشهدالرضا(ع) را به شهری پویا و جریان‌ساز در حوزه اقتصادی بدل نماید.
   ترویج فرهنگ مشارکت اقتصادی در بین شهروندان

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید دبیریان، ناطق پیش از دستور دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس بود؛ متن نطق وی به شرح ذیل است:

    

   بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

    

   در ابتدا لازم میدانم که از مردم فهیمی که به جریان انقلابی و اصول‌گرا اعتماد کردند و رای دادند، تقدیر و تشکر مجددی داشته باشم.

   شهادت می‌دهم که همه منتخبین شما، تمام تلاش و توان خود را برای انجام ماموریت‌ها و وظایف خود به‌کار خواهند گرفت و از همه استمداد دعا برای موفقیت در این عرصه را دارم.

   بر کسی پوشیده نیست که در مقطع حساس از حیات طیبه انقلاب اسلامی قرار داریم و منتخبین ملت در انتخابات اخیر، رسالتی سترگ و ماموریتی مهم برعهده دارند که توفیق در آن جز با مجاهده ممکن نیست و همکاری و هم‌افزایی هرچه بیشتر همه مسئولان، اعم از دولتی و شورایی و نهادها و ... را ایجاب می‌کند.

   به عنوان شورای اسلامی شهر مشهدمقدس برای طی مسیر سخت و ظریف پیش‌رو، هرچه بیشتر نیاز به حفظ روحیه انقلابی و عمل بر اساس تفکر انقلابی نیاز داریم و اضافه می‌کنم که همه جانبه‌نگری و احتیاط مبتنی بر تقوا را از شئون عمل انقلابی می‌دانم که ان شاءالله به مدد دعای خیر مردم در این مهم توفیق داشته باشیم.

   ابر سازمان شهرداری مشهد، نهاد اجرایی ذیل شورای اسلامی است که با در نظر گرفتن تنوع مأموریت‌ها و نیز محدودیت‌های بسیار، از جمله کاهش منابع درآمدی به دلیل برخی از اسناد بالادستی و نیز وراثت بدهی چند هزار میلیاردی ناشی از مدیریت مدیران سابق، نیاز بیشتر به یاری و همچنین راهبری شورای اسلامی دارد.

   یاری و همکاری آحاد مردم، خصوصاً دوستان مومن و انقلابی که در به ثمر رساندن و شکل‌گیری شورای ششم، چه در شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب و چه در میدان رقابت انتخابات، ایفای مسئولیت و اقدام انقلابی نموده‌اند، بیشتر از قبل مورد انتظار است چرا که توفیق مجموعه شورای ششم در انجام مسئولیت خطیر خویش، توفیق جریان انقلابی است و نتیجه آن خدمت‌رسانی بهینه به مجاوران و زائران ساحت قدسی علی بن موسی الرضا علیه السلام است.

   از همین تریبون، از همه دوستان دعوت می‌کنم که با تعامل بیشتر و مجاهدت بر یاری کما فی سابق خویش بیافزایند تا با هم‌افزایی در مسیر پیش رو، همگی قرین توفیق و تایید ولی امرمان باشیم تا موجب ناامیدی خناسان و وابستگان به نحله‌هایی که حتماً از شکست جریان انقلاب مایوس خواهند شد، بشویم.

   در این مورد از همه دست اندرکاران و عزیزان خواستار پیشنهاد بسته‌های عملیاتی در حوزه ماموریت‌های اقتصادی، فرهنگی و غیره در شورا و شهرداری را دارم.

   توجه به موضوعاتی همچون اقتصاد خدمات‌محور مبتنی بر اقتصاد زائر و زیارت، قطعاً یکی از مسیرهای رشد و شکوفایی و پیشرفت اقتصادی برای شهر محسوب می‌شود و با توجه به موقعیت ویژه و خاص این شهر که در مسیر جاده بزرگ ابریشم و شاه‌راه مواصلاتی شمال به جنوب و شرق به غرب دارد، می‌تواند ظرفیت‌های عظیمی از سرمایه‌گذاری را نه تنها از داخل بلکه از سایر کشورهای همسایه، چه در کشورهای آسیای میانه و چه در کشورهای اوراسیا در این شهر جای دهد.

   صد البته از این موضوع نیز نباید به سادگی گذشت که سرمایه‌گذارانی حتی از دیگر کشورها با ایجاد فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری و رفع موانع موجود آمادگی دارند در این شهر حضور داشته و به ساحت مقدس این امام همام و زائران و مجاوران آن ادای احترام نمایند.

   در زمینه اداره شهر توجه به کلید واژه مهم مقام معظم رهبری و عنایت ویژه ایشان نسبت به جوانان، خلاقیت، نوآوری و ابتکارات این قشر عظیم است که به عنوان راه‌حل برون رفت از مشکلات حال حاضر و آینده کشور مطرح فرموده‌اند.

   مسیری که سایر شهرهای دنیا برای عبور از پیچ و خم مشکلات طی نموده و توانسته‌اند شهرهای خود را در مسیر آرامش به ثبات و پایداری حرکت دهند.

   این شهرها همواره بر این موضوع تأکید دارد که حل مشکلات شهر میسر نشده است مگر با توجه ویژه به ابتکارات، خلاقیت‌ها و نوآوری جوانانی که سرمایه‌های اصلی و بالقوه در شهرها و میان ملت‌ها محسوب می‌شوند که ماحصل آن نیز ایجاد عدالت اقتصادی در شهر، حذف بیکاری‌ها، اشتغال جوانان و نهایتاً ارتقاء کیفیت زندگی در شهرها خواهد بود.

   وجود جوانان خلاق، مبتکر و نوآور مشهدالرضا(ع) نیز همواره نقطه قوت دیگر این شهر محسوب شده است؛ به نحوی که شاهد آن هستیم که شرکت های نوپا و دانش‌بنیانی در این شهر شکل گرفته و رشد یافته‌اند که به عنوان اولین‌ها در کشور مطرح بوده و گوی سبقت را از سایر رقبا ربوده‌اند.

   وجود بزرگترین رسانه‌های مجازی در سطح کشور و تولید‌کنندگان نرم‌افزارهای تلفن همراه با بیش از ده‌ها میلیون مخاطب ملی و بسیاری دیگر، از مواردی است که در شهر مشهد وجود دارد و نشان می‌دهد که توجه به این مجموعه‌ها می‌تواند مسیر رشد و تعالی و حرکت صحیح در اقتصاد شهر را به ما بنمایاند.

   جوانانی که در سایه توکل بر خداوند متعال و در سایه‌سار امام مهربانی‌ها می‌توانند شکوفایی شهر را نوید دهند، شهر را از نازیبایی‌ها و زشتی‌ها پاک کنند و زمینه ساز ارتقاء کیفیت زندگی زائران و مجاوران رضوی را فراهم آورند.

   شورای ششم و کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورا در این دوره، در کنار مانع‌زدایی از سرمایه‌گذاری در شهر و ترغیب سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف که از گذشته نیز وجود داشته، بر آن است تا با ایجاد ادبیاتی جدید در این حوزه، فرهنگ جدید مشارکت در اقتصاد را در دوره چهار ساله خود را نوید دهد.

   قطعاً ترویج فرهنگ مشارکت اقتصادی در بین شهروندان باید در قالب کلید واژه‌هایی همچون کارآفرینی، خوداشتغالی و توجه به اقتصاد دانش‌بنیان و هوشمند تجلی یابد که زمینه ساز حرکت شهر در مسیر صحیح خود بوده و نازیبایی‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را به مدد توجه به این مهم مرتفع سازد و مشهدالرضا(ع) را به شهری پویا و جریان‌ساز در حوزه اقتصادی بدل نماید.

   *** همراهی و همفکری شهردار انقلابی و جهادی شهر و یکسان بودن دیدگاه‌های ایشان با این مهم نوید این را می دهد که شهرداری ‌مشهد بتواند دوران شکوهمندی را در این ادبیات جدید و فرهنگ مشارکت اقتصادی رقم زده و شاهد این باشیم که پس از پایان این دوره مدیریت شهری به توان به آنچه در این شهر خواهد ماند افتخار نمود.

   تلاش شهردار محترم برای کوتاه کردن دست غارتگران و مفسدان و تبدیل بیت الحال به بیت المال خواهانیم.

   توجه ویژه به جوانگرایی در انتصابات و نیز تغییر فرآیند جابجایی مدیران از پستی و نشستن بر پست دیگر را از ایشان تقاضا داریم.

   همچنین از شهردار محترم مشهد خواهانیم که در انتصابات‌شان سرعت عمل بیشتری داشته باشند؛ آن چیزی که جریان انقلابی از ما توقع دارد این است که اندکی بیشتر از سرعت فعلی انتصابات را انجام دهیم تا بتوانیم تیمی همراه و همفکر با نگاه جریان خودی در این شهر و شهرداری مستقر کنیم.

   سخنی هم با همکاران خودم در شورای شهر داشته باشم؛ نزدیک سه ماه از شروع به کار شورای جدید می‌گذرد و آنچه که دیده و شهادت می‌دهم، همه همکاران تمام تلاش و توان خود را جهت انجام مأموریت های محوله انجام می‌دهند و اما شورای شهر صرفاً باید مسئله‌یاب باشد، بلکه هنر ما باید این باشد که به واسطه ابزارهای قانونی که در اختیار داریم، حلال مسائل و مشکلات باشیم.

   در انتها امید دارم اگر در مجاهدت‌های من سعی نماییم و با ایمان و اتکای به خداوند رحمان و متعادل و توجه به ساحت قبله دل‌ها، امام هشتم علیه السلام حرکت کنیم، هرگونه کاستی که در مسیر داشته باشیم هم به مدد الهی تبدیل به توفیق خواهد شد چرا که خداوند عزیز نصرت اهل ایمان را بر خود واجب کرده است.

   در پایان تقارن این اولین گفتگوی خود از این جایگاه با مردم خوب شهرم با هفته کارآفرینی را به فال نیک گرفته و ضمن گرامیداشت این هفته، دست خود را به سوی همه کارآفرینان و جوانان مبتکر، خلاق و نوآور شهر دراز نموده و از آنها می‌خواهم ما را در این مسیر همراهی و یاری نمایند.

   تعداد بازدید: 92
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 689    بازدید کنندگان دیروز: 2389    کل بازدید ها : 7,315,021
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد