• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 69
   کد: 216198
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهدمقدس:

   دبیرخانه کمیسیون ماده 5 به شهرداری‌ها منتقل شود

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهدمقدس گفت: فعالیت دبیرخانه کمیسیون ماده 5 در اداره کل راه‌وشهرسازی به یکی از مسائل کلانشهرها تبدیل شده و با انتقال این دبیرخانه به شهرداری‌ها، بسیاری از معضلات برطرف می‌شود.
   دبیرخانه کمیسیون ماده 5 به شهرداری‌ها منتقل شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجید دبیریان با بیان اینکه سهم دولت در اوراق مشارکت نوسازی و بهسازی، از 50 درصد در سال 99 به 25 درصد در سال 1400 کاهش یافته است، اظهارکرد: این موضوع بسیار مهم باید در لایحه بودجه سال 1401 مورد توجه قرار گیرد چراکه عمدتا کلانشهرهای کشور از این اوراق بهره‌ می‌گیرند و خواهشمندیم درصورت امکان در بودجه اصلاح شود.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهدمقدس افزود: سقف انتشار اوراق مشارکت در سال گذشته و امسال 8 هزار میلیاردتومان بوده که عدد بسیار کمی است چراکه ساخت هر کیلومتر مترو بین 1000 تا 1200 میلیاردتومان برای مدیریت شهری هزینه دارد و امیدواریم این عدد به دو برابر افزایش یابد.

   دبیریان از نهادهای بالادستی همچون مجلس شورای اسلامی، هیات دولت، وزارتخانه راه‌وشهرسازی و ... خواست که در سیاست‌گذاری‌های خود نظرات مدیریت شهری کلانشهرها، اعم از شورای شهر و شهرداری‌ها را اخذ کنند؛ البته در برخی مسائل شورای عالی استان‌ها باید ورود جدی‌تری داشته باشد.

   وی افزود: در همین راستا مذاکرات اولیه با وزیر راه‌وشهرسازی، نایب رئیس و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام شده است.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: برای اخذ تسهیلات توسط شهرداری‌ها، مطابق ضوابط عمومی و مشابه افراد حقیقی اقدام نشود؛ دستورالعمل‌های مربوط به اخذ تسهیلات برای شهرداری‌ها باید تدوین شود.

   دبیریان افزود: یکی دیگر از مسائل ما فعالیت دبیرخانه کمیسیون ماده 5 در اداره کل راه‌وشهرسازی است؛ کلانشهرها باید متولی مجموعه خود باشند و اگر این دبیرخانه به شهرداری‌ها منتقل شود، بسیاری از معضلات برطرف خواهد شد.

   تعداد بازدید: 69
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 391    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,335,054
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد