• چهارشنبه،06 بهمن 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 94
   کد: 216194
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

   «فرهنگ»؛ روحی که باید به تمامی اقدامات شهرداری دمیده شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: «فرهنگ»، به‌عنوان یک روح و واقعیت شناخته می‌شود و اگر اقدامات و زحمات بخش‌های مختلف شهرداری با این روح همراه نباشد، اثری در ایجاد حال خوب برای شهر ندارد.
   «فرهنگ»؛ روحی که باید به تمامی اقدامات شهرداری دمیده شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حجت‌الاسلام حسن منصوریان با گرامیداشت 14 آبان‌ماه، روز فرهنگ عمومی، اظهارکرد: این روز، به‌عنوان یکی از رویدادهای مهم برگرفته از شورایی بالادست، یعنی شورای عالی فرهنگ عمومی است؛ شورایی که ذیل شورای انقلاب فرهنگی تشکیل شده است.

   وی با بیان اینکه اصل و اساس انقلاب اسلامی، انقلاب فرهنگی بوده که با خون مبارک شهدا ماندگاری خوبی پیدا کرده و هرروز به عزت انقلاب افزوده شده است، گفت: «فرهنگ»، به‌عنوان یک روح و واقعیت شناخته می‌شود و اگر اقدامات و زحمات معاونت‌های مختلف شهرداری با این روح همراه نباشد، اثری در ایجاد حال خوب برای شهر ندارد.

   حجت‌الاسلام منصوریان افزود: اگر با اعتقاد و ذهن و تخصص، فرهنگ بر کالبد شهر دمیده نشود، شهری بی‌روحی خواهیم داشت.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از بی‌مهری نسبت به حوزه فرهنگ در مدیریت شهری گلایه و تصریح کرد: سهم بودجه حوزه فرهنگی و اجتماعی، فارغ از اعتبارات جاری، بین 1.5 الی 2 درصد بودجه شهرداری بوده که بسیار ناچیز است.

   حجت‌الاسلام منصوریان با بیان اینکه پیوست‌‌های فرهنگی برای پروژه‌ها هم اگر اعتبارات مازادی داشته باشیم، تهیه و در دستورکار قرار می‌گیرد، گفت: اصل و اساس شهر و پروژه‌ها، «فرهنگ» است و پروژه‌ها هستند که باید پیوست یک فرهنگ باشند.

   وی با تاکید بر اینکه سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد باید از حالت‌های منفعلانه خارج شود، تصریح کرد: در برخی عرصه‌ها باید حق خود را بگیریم؛ این مطالبه‌گری باید از طریق تعامل پیوسته و چانه‌زنی باشد چراکه از این طریق می‌توانیم حق فرهنگ شهر را بگیریم.

   حجت‌الاسلام منصوریان گفت: اگر چنین روحیه‌ای در مسائل فرهنگی ما حاکم شود، بی‌شک سهم این حوزه در بحث اعتبارات شهری نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

   تعداد بازدید: 94
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 496    بازدید کنندگان دیروز: 3159    کل بازدید ها : 7,335,159
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد